Melyik szakot válaszam,ha atomerőműben szeretnék dolgozni,energetikai mérnök,vagy villamosmérnök?
Az energetikai mérnök szak nagyobb részt gépészeti jellegű (a gépészkaron van a magyarországi egyetemeken). Szakiránytól függően el lehet mélyedni az erőművi gépészeti berendezések vagy maga az atomfizika, atomenergetika, nukleáris technológia világában is. Ugyanakkor a BME-n energetikai szakon belül van villamos szakirány is, ahol gyakorlatilag erősáramú villamosmérnököket képeznek (MSC-re is ilyen irányba szoktak menni), de értenek alapvető gépészeti dolgokhoz is az itt végzettek.
A villanykaron, villamosmérnököknél az energetikának csak a villamosenergetika, hálózatok, villamos berendezések része merül fel. Persze nem csak energetikusok kellenek a villamosmérnökök közül sem, hanem legalább ilyen fontos a vezérlés, szabályoztástechnika, informatika része is, ami szintén villamosmérnöki feladat lehet az erőműben, de másfajta specializációt kíván. Utóbbi előnye, hogy nem csak az energiaiparban, de számos más területen is nagyon keresettek a jó szakemberek.
A Paksi Atomerőmű állami nagyvállalat, nagyrészt valóban csak kapcsolati hálón keresztül lehet oda bejutni, állást szerezni.
#4
De cuki vagy.:)
Ha az üzemeltetés része érdekel, az energetikai mérnököt javaslom. Sok szívástól megkíméled magad. Esetleg MSc-n villamosmérnök.
Ha az érdekel, hogy milyen rendszerek vezérlik az erőművet, és ezeknek a hardverének tervezése vagy szoftverének fejlesztése érdekel, akkor villamosmérnöknek (beágyazott és irányítórendszerek). Bár ők fizikailag nem az erőműben dolgoznak, csak amikor már tesztelnek a végén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!