Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyre inkább elhatározom...

Egyre inkább elhatározom magam, hogy jövő évben Phd képzésre jelentkezzek. Mesterképzés alatt nem készültem rá tudatosan így nincs TDK-m publikációm és demonstrátor sem voltam. Mi legyen az első lépés? Mit érdemes elsőre írni az oktatónak?

Figyelt kérdés

Megvan az a terület, ami érdekelne viszont kutatási tervbe addig kár belefognom szerintem, ameddig az oktatóval nem tisztázom a lehetőségeket.

Ugyan a fenti plusz dolgokkal nem rendelkezem, viszont mesteren hoztam a 4 fölötti átlagot és azt is tudom, hogy idén a mi tanszékünkön 1 új hallgatót vettek fel.

A kérdésem tehát az, hogy a suli úgy van vele, hogy jól jön nekik a plusz támogatás és nem állítanak akadályt elém/támogatnak vagy inkább egy Phd hallgatót sem indítanak jövőre és kekeckednek? Amennyire kérdezgettem mostani végzősöket örülnek, hogy szabadulnak onnan nem hogy még maradjanak.

Kicsit félek, hogy TDK és publikáció nélkül mit szólnak hozzám, viszont elhivatottnak érzem magam és fél év alatt talán egy kis pluszt is összelehetne hozni amennyiben támogatna a tanszék.



2020. nov. 16. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakterület, milyen egyetem? A hozzáállás nagyban változhat ettől függően.
2020. nov. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát tdk és publikációk nélkül, anélkül, hogy beleláttál volna a kutatói életbe, nagyon nehéz lenne azt mondani, hogy tudod mire vállalkozol. Fél év kb arra elég, hogy szakirodalmat kutass a témában, pontosak kijelöld a kutatási kérdéseid és meghatározd a módszered, elindítsd a szükséges engedélyeket stb stb, tehát úgy kifejezett pluszt nem tudsz hozzáadni csak a minimumot. Támogatottra kevés az esély, hogy felvesznek. Nem ismerem az egyetemet, ahol tanultál és a doktori iskolát sem, ahova jelentkeznél.

Minden doktori iskolának meg vannak határozva az állami helyei, viszont oda nem csak a karodról mehetnek hallgatók, hanem bárhonnan, aminek a kutatási területe szorodsan odavág.

2020. nov. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért, ahol négy szakirányon nincs évek óta kettőnél több hallgató. Szóval szerintem attól nem kell félni, hogy sok jelentkező lenne. A külföldiek se nagyon jönnek a vírus miatt. Igaz nekik ez a képzés is külön van ahogy a mester és a bsc is.


Aki idén jelentkezett sem rendelkezett ezekkel csak ő az a tipikus tanár kedvence volt, aki mindig mindent elsőre csinált aztán addig kérték, hogy belement, hogy odajárjon. Így lett publikációja is. Viszont, ha valami fontos nekem én is odatudom tenni magam csak én sose akartam kitűnni így nem is gondolták, hogy ilyen gondolataim lennének.

Amúgy egy vidéki TTK-s szakról van szó. Szóval labor használatról vagy hasonlóról nincs szó. Meglepne, ha máshonnan akarna menni valaki, mert már tavaly mikor még mesteren voltam is panaszkodtak már, hogy nem tudják honnan szerezzenek hallgatókat.

Szerintem elsőnek írok neki mi is a helyzet ott utána összeszedem amim van mert szerintem lenne benne lehetőség. Bár az egy dolog én mit gondolok. :)

2020. nov. 16. 17:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én egyáltalán nem ismerem, hogy vidéken mi a helyzet, de egy kérdést mindenképpen megér. Legfeljebb azt írják, hogy felejtsd el vagy próbáld meg még egy évvel később vagy ilyesmi.
2020. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Holnap kiderítem a felvételit és az egészet milyen. Amit az ott létem alatt láttam az egészből az kimerült az elméleti dolgokban kutatási részről. Az pedig nekem is menne, ha lelenne tisztázva a területem.


Persze lehet elküldenek, de jelenleg ez szerintem jó lehetőség lehetne, ha kapnék rá esélyt.

2020. nov. 16. 19:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki TTK-n nem hiszem, hogy annyira tolonganak a helyért. Főleg, ha ők is panaszkodnak, ilyesmivel annyira nem szoktak kamuzni.


Szerintem szólj a profnak, hogy érdekelne doktori nála, és szeretnél vele beszélgetni erről. Jó esetben mire átbeszéltétek a kutatási kérdéseket (feltéve, hogy nem bizonytalanodtál el közben), a végére érezni fogod, hogy ő hogy látja az esélyeket. Ha nem akkor a végén rá lehet kérdezni (persze lehet, hogy nem annyira van képben az ilyesmivel és nem fogja tudni).


Konkrétan a doktori iskolához vagy az akármilyen hivatalhoz nem fordulnék ezelőtt semmiképp.

2020. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Még az egyik mesteres órán az egyik oktató mondta, hogy annyira nincs Bsc-től a doktoriig annyi magyar hallgató, hogy elkezdtek nyitni a külföldiek felé. Azóta van tele az egyetem indai de főleg posztszovjet hallgatókkal. Bár ugye a vírus miatt esélyes, hogy ők sem tolonganak.


Egyébként arra jutottam, hogy először a szintén kihagyás után odakerült ismerősömet kérdezem ki. Utána pedig van egy oktató, aki szerintem segít behatárolni a helyzetet, hogy hogyan tovább. Persze tudom van olyan, aki valószínű kiröhögne, de azok az idők itt már elmúltak amikor 4-5 OTDK élmezőnytag vagy győztes alkotta a doktori iskolát. Buta meg én sem vagyok ettől függetlenül. Csak én inkább mindig a kötelezőt hoztam.


Aztán, ha sikerül az oktatóval elindulni valamerre, akkor utána lehetne szerintem a tanszékvezetőig menni majd jelentkezni.


Az biztos, hogy a munkahelyért, ami most van nem lenne kár mert esélytelen a szakmai előrelépés. Itt viszont bizonyíthatnék és azt csinálhatnám, ami érdekelne is. Olyan terület, amivel a doktorisok közül senki sem foglalkozik a tanszéki adatok szerint, viszont nagyon is beleillik annak a területébe. Csak mielőtt a tanári szintig eljutnék még belekell ásnom magam, hogy szakmailag is legyen alapja a dolognak.


Az első oktatónak szánt levélbe mit érdemes szerintetek írni?


Köszönöm azért a tanácsokat. :)

2020. nov. 16. 20:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért a külföldiekből ne indulj ki, gyakran nagyon butákat is felvesznek, mert az egyetem sok pénzt kap utánuk.


Én annó (ráadásul kívülről jőve) csak annyit írtam, hogy ekkor és ekkor végzek MSc-n, hogy olvastam a témáit, érdekelnek, és tudnánk-e valamikor beszélni doktoriról. Sokkal többet nem érdemes, mert kiderülhet pl. hogy személyes vagy technikai okokból most épp nem vállal témavezetést vagy más efféle dolgok, jobb gyorsan tisztázni, hogy kölcsönös-e az érdeklődés.

2020. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt az az oktató is bevallotta, hogy csak a pénz miatt indítottak nekik külön szakot angolul. :D


Mondjuk én egy éve végeztem mesteren de emlékszik még valószínű. Igaz két oktató jöhet számításba, mint témavezető, de majd látom. Ami még azért gond lehet, hogy az egyik phd hallgatóval korábban összeakasztottam a bajuszt még mesteren, de valószínű nem ez lesz a döntő. :)


Köszi a tanácsot!

2020. nov. 16. 23:28
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én sem készültem különösebben a PhD-ra, sőt sem a szakdolgozatomat sem a diplomamunkámat nem egyetemi berkeken belül készítettem el. Így hát nemhogy TDK helyezésem, de még részvételem sem volt.

Egyedüli kiemelkedő teljesítményem talán a kitüntetéses MSc diplomám volt.

Én úgy terveztem, hogy ezután egyből elmegyek valamilyen gyógyszergyárhoz dolgozni, de mivel van egy szűk terület amely érdekel, így nehéz volt a szerintem viszonylag kevés munkalehetőség közül egyáltalán csak találni olyat, nem hogy még meg is pályázni vagy megszerezni:D

Így hát cirka félévem ráment a keresgélésre, amikor is arra az elhatározásra jutottam, hogy az esélytelenek nyugalmával írok egy emailt a számomra érdekesnek talált doktori iskolák titkárainak, hogy érdeklődnék PhD lehetőség iránt, és amennyiben tud olyan témavezetőket akik hallgatót keresnek, jelezzen.

Én azt gondoltam, hogy jobb esetben kapok 1 emailt, ennek ellenére közel 10 témavezető keresett meg, hogy egyeztessünk időpontot egy megbeszélésre :D

A munkaerőpiacon tapasztalható nihil után felüdülés volt ezt érezni, hogy szinte kapkodnak érted, és csak rajtad áll, hogy mit választasz :D

(Bár teljesen megérthető, hogy sokan nem állnak kötélnek ilyen ösztöndíj mellett, de ez már egy másik téma :D)

Lényeg a lényegben így kezdődött a pályafutásom, ráadásul mindez egy vidéki egyetemen, teljesen ismeretlenül, mert amúgy én Bp-n végeztem, csak a már említett "kirívó" ösztöndíj miatt, a lakhatás szempontjából célszerűbb volt vidéken próbálkoznom.


Végül sikerült olyan helyet találnom, amely számomra is megfelelő. Elmentem felvételizni, szerencsére simán felvettek és azóta ott vagyok, és nem bántam meg :)


Szóval szerintem nyugodtan érdeklődj, TTK-s berken belül nagyon várják a hallgatókat :D


Ha gondolod, majd írd meg, hogy hogy alakultak a dolgaid, drukkolok! :-)

2020. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!