Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ügyvédként szeretnék majd...

Ha ügyvédként szeretnék majd elhelyezkedni, mégis mit kell tennem? :D

Figyelt kérdés
Bocsi, tudom, hogy a kérdés is elég béna, meg nagyon rossz helyre írtam...:S Szeptemberben leszek gimnazista, matek tagozaton, és arra gondoltam, szívesen lennék majd ügyvéd... mégis melyik tantárgyakra érdemes jobban odafigyelni, és milyen egyetemre jelentkezni később, ami lehetővéteszi, hogy ügyvédnek tanuljak? o.O bocsi h béna a kérdés:$
2010. aug. 9. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Jogot kell elöször is tanulnod, mondjuk eltének van ilyen.

Ehhze tuti irodalom, történelem szín ötös kell hogy legyen. a többi böl elég szimpla 5-s legyél.

Aztán ha elvégezted a jogot az egyetemen akkor dolgozhatsz már jogászként vagy ügyvédbojtár leszel és azt hiszem + 2év után vizsgázol.


Matek szakkal lehet valami más iránt kellene érdeklödnöd, habár az ügyvédeknek s igen jó logikus gondolkodásuk kell hogy legyen.

2010. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetem után mindenképpen 3 évet kell ügyvédbojtárkodnod. Ha letelt a 3 év, akkor jön a szakvizsga. Ez kb. még nehezebb, mint az államvizsga. Ha ez meg van, akkor lehetsz egyéni ügyvéd. Vagy ott maradsz, ahol gyakorlaton voltál (ha a mentorod megengedi), vagy kiválsz, és saját irodád nyitsz. Arra azért készülj fel, hogy 27-28 éves korodnál hamarabb nem leszel ügyvéd. Tehát a fizetésed (ez mondjuk irodánként változik)a minimálbér fölé nem nagyon fog menni, amíg le nem szakvizsgázol.
2010. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:S akkor asszem lemondok róla... De nem nagyon tudom, hogy a matekkal mi lehetnék, mert kémián földrajzon és bioszon kívül mindenből ötös vagyok, a matekot meg csak simán jobban szeretem...

Köszönöm a válaszaitokat:)

2010. aug. 9. 15:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok,


Ha igazán egyetemre akarsz menni és jó szakember akarsz lenni bármit is válassz, akkor tuti 27-28 éves korod elött nem kezdesz el dolgozni. Pl az orvosi kar 6 év plussz 10 év mire szakorvos leszel.

De ez így van minden szakmával az egyetem után kezdödik az igazi tanulás.


A sógorom most vizsgázik, orvos lesz. 27 éves. januártól kezd egy egyetem klinikán és gyermek szakorvos akar lenni. Kb 10 év mire praxist nyithat vagy elér hogy egy jó szakorvos lesz belöle. Ö tiszta 5-sel végezte a gimnáziumot és foggalma sem volt mi akar lenni. egy év szociális munkát vállalt egy korházban hogy megtudja mi akar lenni. A korház csak jött mint szociális munka neki. Ekkor döntötte el hogy orvos lesz. fel is vették az egyetemre és az elsö évben már kitalálta hogy gyerekorvos akar lenni.

2010. aug. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:)
2010. aug. 10. 13:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!