Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek? Milyen egyetemre...

Mi legyek? Milyen egyetemre jelentkezzek érettségi után?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, jövőre érettségizem, de nem tudom, h hova milyen egyetemre jelentkezzek. Biosz szakos vagyok, de nem nagyon akarnék orvos, vagy gyógyszerész lenni. Gondolkoztam a biológuson, de azzal, meg kb diplomás munkanélküli lennék egyetem után. Ugyhogy légyszi segítsetek.
2008. nov. 28. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs igazad! Ha szereted a bioszt, akkor nagy mazlid van a biologia szakkal! Elmesz alap biosz szakra, ahol valaszthatsz majd: biosz szakos tanar leszel (ez esetben felveszel meg egy szakot, ez lesz a masik, amit tanitani fogsz), vagy biologus.


Nos, a legelonyosebb, ha biologus leszel, nezzuk ezt.


Kesobb lehetsz tengerbiologus, zoologus, etologus..stb. A Magyarorszagon vegzett TTK-sokat nagyon szeretik kulfoldon, a Debreceni Egyetem Termeszettudomanyi Kararol szo szerint _keresik_ a diplomasokat.


Persze ez csak akkor jatszik, ha erdekel a kulfoldon valo munka (pl. kutatas) lehetosege. Sajnos itthon annyira valoban nem kapkodnak bioszosok utan, de azert akad kivetel.


Es mielott megvadolnanak azzal, hogy en is bioszos vagyok, es valamelyik egyetem beepitett embere, elarulom, en bolcsesz vagyok, ugyhogy elfogultsagrol itt szo sem lehet. Vannak azonban bioszos ismeroseim, es egy rokonom is dolgozik a DE-TTK-n, innen az info.

2008. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na, ezt jó hallani, köszi:), mert én egyszer hallottam egy ismerősömtől, h akik biosz szakon végeztek azoknak valami 10% tud csak utána elhelyezkedni. És persze valószínűleg külföldön szeretnék majd dolgozni, ugyhogy így lehet, h ez nem is olyan szar akkor.
2008. nov. 28. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Biosz tanárival nagyon könnyen menne, mert most megy nyugdíjba a nagy része ezeknek a tanároknak, és mire végzel, addigra ez egyfajta hiány lesz. Nekem ezt egy tanár mondta egyébként, javasolta, hogy a magyar mellé vegyem fel, csak teljesen hülye vagyok hozzá. Sok sikert!
2008. nov. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Orvosin kivül még sok helyre tudsz jelentkezni az egészségügyben helyezkedni biosszal. lehetsz aszistens, nővér, védőnő, ápolónő, diatetikus, gyógytornász. Vagy mehetsz akár pszichológiára is.
2008. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!