Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már van egy diplomám,...

Ha már van egy diplomám, akkor nem felvételizhetek államilag finanszírozott képzésbe, csak költségtérítésesbe?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Dehogynem! Én is államin csinálom a másodikat is.
2008. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ez így van, az állam egy diplomát finanszíroz

DE KIVÈTELEK vannak.

Pl második tanári diploma, meg biztos még más kivételek is vannak.

2008. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor ha nem fogyasztottad el az államilag finanszírozott féléveidet, akkor a mesterképzés is lehet állami.

Vagy egy második alap.

12 félévet finanszíroz az állam, én úgy tudom...

2008. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nah ezzel én is levagyok maradva. Akkor ez azt jelenti, hogy ha az első diplomámat költségtérítéses szakon szereztem meg, a második lehet államilag finanszírozott?
2008. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolso hozzaszolo: a te esetedben pont errol van szo. Ha elered a szukseges ponthatart, mehetsz allamira. 12 felevet ingyen csinalhatsz.
2008. nov. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én már a 15. államilag finanszírozott félévemet taposom. Akkor hogy is van ez? Ha meghirdetnek államit, és fel is vesznek, akkor nem kell fiztned és kész.

Van másoddiplomában is állami, csak ritka. Nekem többen mondták, hogy olyan nimcs, pedig csak ki kellett volna nyitni a tájékoztatót.

Az gyik csoporttársam pl ezért fizet, metr nem olvasta el a tájékoztatót.

2008. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. nov. 29. 16:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak esetek, amikor mehetsz. De írd meg pontosan, hogy milyen szakra jártál, hová szeretnél menni, így jobban tudnék segíteni.
2010. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!