BME mérnökinformatika MSc vagy Pázmány mérnökinformatika MSc?
Egy vidéki egyetemen szereztem meg a mérnökinfó BSc-met. Azt már eldöntöttem, hogy mindenképpen szeretnék mesterre továbbmenni, de nem tudok egyszerűen dűlőre jutni.
- Milyen a közösség/általános hangulat?
- Mennyire húzós a követelményrendszer? (pl. szorgalmi időszakban mennyire van lehetőség dolgozni)
- Szakirányokról vélemény? (BME-n Alkalmazott informatika vagy Vizuális informatika főspecializációt néztem ki, Pázmányon Szoftvertechnológia vagy Machine Learning)
Az, hogy állásinterjún melyik diplomát nézik jobb szemmel, számomra annyira nem releváns. Sokkal inkább, hogy melyik segít hozzá jobban a személyes fejlődésemhez.
Bármi egyéb megosztott információt nagyon köszönök!
Teljesen mindegy. Nincs ekkora különbség a sulik között, mint sokan remélik.
Minden azon múlik, hogy te magad mennyit teszel bele az egyetemen kívül. Ez pedig csak rajtad múlik.
Ezzel csak azt akartam közölni, hogy nem BME-n, Pázmányon, vagy Óbudain végeztem (hirtelen csak ezek a mérnökinfó BSc szakok jutnak eszembe Budapesten)
Egész eddigi életemet "vidéken" éltem, ott születtem, jártam iskolába, jártam egyetemre, és egyáltalán nem érzem sértőnek a "vidék" szót. Viszont abban biztos vagyok, hogy az általam elvégzett BSc oktatás minőségében nem feltétlenül ér fel a fentebb említett egyetemekével. Ez a szubjektív véleményem, amit a saját és Budapesten tanuló ismerőseim tapasztalata alapján alakítottam ki. Azért is tettem fel a kérdést, hogy mire számíthatok munkavégzés mellett az adott MSc szakokon. (Mert feltételezek színvonalbeli növekedést.)
Én is tervezek MSC-t, de még nem végeztem, viszont szerintem pár dolgot azért tudok mondani a BME-ről.
"- Milyen a közösség/általános hangulat?"
Ha számít a Bsc-s tapasztalat, akkor a BME-n jó. Szerintem ezt a Schönerz Qpa is mutatja.
"- Mennyire húzós a követelményrendszer?"
A Pázmányon nem tudom, hogy hogy van, de a BME-en azért elég jól le van szabályozva a számonkérések menete. Pl. vizsga időszakban mintatanterv szerint nem lesz 4-nél több vizsgád. ELTE programtervező info Bsc-n hallottam ismerősömtől, hogy volt olyan, hogy 10 vizsgájuk is volt.
"- Szakirányokról vélemény?"
Erről nem tudok sokat mondani. Ami szerintem a BMe-n pozitívum, hogy a főspec mellé választhatsz mellékspec-et. Így valamennyire mondjuk az alkalmazott informatika mellett tanulhatsz a intelligens rendszerekről.
Őszintén? Egyiket sem. Bőven elég informatikából az alapképzés, többet érsz, ha elmész vele dolgozni és tanulsz magadnak. Teljesen felesleges még ráhúzni 2 év ezt meg azt.
Amivel többet érnél szerintem:
- Munka (!!) és mellette cloud (AWS, Azure) certifikációk
- Munka + udacity nanodegreek
- Menedzser-szerű képzések (MBA, esetleg műszaki menedzser)
- Kifejezetten specializált mesterszakok külföldön (MSc in... IT security, data science, machine learning, artificial intelligence stb. stb.)
- A jövőre induló business analytics szak a Corvinuson
- Valamilyen domain ismeret például Supply chain management
- Gazdasági informatika
Szóval a mesterszakot én a helyedben vagy specializációra használnám fel (security, data science stb.) vagy pedig üzleti ismeretek szerzésére. De a legtöbbet éri a munka. Mesterszakra bármikor járhatsz később is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!