BGE pénzügy és számvitelen mennyire durva a matek?
Nekem volt szerencsém mindkettő (BME mérnöki és BGE pénzügyes) matekhoz. Az előbbi nehezebb, de leginkább azért, mert többet próbálnak lenyomni az ember torkán ugyanannyi idő alatt. A BGE matek nem ennyire sűrű, pénzügy és számvitelen bőven teljesíthető. Ha jól tudom, van ottani felkészítő és szervezett külsős felkészítés is, ha nem menne.
Amúgy a p**csméregetős BGE vs. BME harcosokból nehéz kiindulni, nem is ajánlott. Egy matekosnak a BME matekja is vicc kategória. :)
6-os, erre is ott a válasz az előző hsz-ben.
Amúgy a különbség főként abból adódik, h a BME tanárai több anyagot próbálnak megtanítani, ezt pedig a ZH és vizsga feladatai is tükrözik. Úgy gondolják, hogy ha több az anyag, akkor jobban átlátják a hallgatók az egésznek a logikáját. A rutinfeladatok mellé mindig próbálnak egy olyat is betenni, amihez 2-3 gondolatot össze kellene kapcsolni, de a félév végi eredmények alapján ez még mindig merész elvárás.
A BGE matekja ezzel nem nagyon próbálkozik, egyrészt mert kevesebb anyagot adnak le, és inkább a leadottakat akarják erősebben megtanítani, nem pedig minél többet "épphogy".
Tudtommal a BGE-n inkább a statisztikával szoktak szenvedni a hallgatóik...
A BGE BA matek nagyjából minden szakon ugyanolyan. Az első félévben a teszt után ott van a határérték-számítás, deriválás és integrálás. Sok egyetemen így van ez, éppen ezért azt mondanám, hogy normál egyetemi matekról van szó ott is.
Inkább az a kérdés, hogy ez a matek mennyire lesz nehezen megérthető ebben a hibrid oktatási rendszerben, amit most az egyetemek alkalmazni terveznek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!