Jövőre mennék egyetemre de most elbizonytalanodtam. Mit válasszak?
Azt válaszd ami érdekel, ne azt amit mások mondanak neked, vagy azt, ahol a legmagasabbak a ponthatárok.
Idén az ELTE tanárin is magasak voltak. Szerinted a tanár megbecsült, jó szakma? Szerintem sem. Pedig sokáig szerettem volna az lenni.
Az, hogy egy egyetemen a ponthatárok hogy jönnek ki, nem azt tükrözi, hogy a szak gyenge vagy erős. A ponthatàrokat az adott szakra utolsókènt felvett jelentkező pontjai alapján számítjàk ki. Viszont vannak szakok, ahová kevesebben jelentkeznek, vannak ahová többen. A gazdasági karok népszerűek, sokan jelentkeznek oda, tehát valószínűleg akadnak a jelentkezők közt olyanok, akiknek sok felvételi pontjuk lett, így az adott szakon is magasabb lesz a ponthatár. Magasabb, mint a kevésbé népszerű helyekre. Attól, hogy egy szakra 280 a ponthatár, még nem azt jelenti, hogy a szak gyenge.
Illetve ne a tanàraidra hallgass, se a rokonokra. Tapasztalatból mondom, hogy csak MAGADRA HALLGASS ebben a kérdésben. Én 2 éve egyetemen tanulok német-angol nyelvszakon, és gimiben rengeteget jártam pályaválasztási tanácsadóhoz. Mindenki húzta a szàjàt, hogy ebből hogy fogok megélni, de szerencsére nem hallgattam rájuk, mert az egyetemen olyan lehetőségeket is megkaptam, amiket a gimiben meg sem említettek, csak a munkanélküliséggel riogattak, és a csoporttársaim többsége is már most dolgozik egyetem mellett...
Miközben a legtöbben, akik nem tudták pontosan mit akarnak majd az életükkel csinálni, elmentek gazdálkodás-menedzsment szakra, úgy, hogy a legtöbbjüknek fogalma sem volt róla, hogy az mi fán terem; egyedül annyit tudtak, hogy "gazd-menre kell menni, mert később abba lesz a biznisz"... most meg sorra koppannak, mert nem számoltak a mikro-,és makroökonómiával, és mert nem ők választották a szakot, csak hagyták magukat befolyàsolni.
Ha szereted azt, amit csinálsz, valószínűleg meg fogsz majd belőle élni, mert kedvvel mész majd dolgozni, odateszed magad a munkában. Gondolj arra, hogy mit szeretsz csinálni, tanulni, mi érdekel, mikor vagy boldog. És tudom, fontos a pénz, de azért nem aköré kène felépítened màr ilyen fiatal korban az életed. Szerintem, ha kicsi önismereti trèninget tartasz, el fogod tudni dönteni, hogy mit tanulj. Sok szerencsét! :)
Mert szerinted a mérnöki szakok olyan könnyűek? 280körül van mind. Meg a természettudományi szakok?
Neked nem való egyetem :)
Pszichológus mint megbecsült szakma ? 😂
Ugyan még csak hallgató vagyok, de sokan nagyon durván lenéznek minket, bugrisok vagyunk, haszontalan, kitalált dolgok tömkelege stb. , és fizetésben se becsülik meg ezt a szakmát, hacsak nem magánban praktizál az illető.
Igazából én is csak azt tudom tanácsolni, amit a többiek.
Ne ponthatár alapján válassz magadnak szakot, mert az nem vezet sok jóra. Oda jelentkezz, amit szívesen tanulnál.
Sajnálom, hogy ezekszerint még mindig nem a valóságot közvetítik a kozepiskolásoknak a továbbtanulásról...
Ha nem szeretnél phd-t szerezni valamiből, akkor nem számít az egyetem. Kb ugyab az a tananyag mindenhol, a különbség a számonkérésbeb van és a diákok minőségében + mennyiségében. Szóval egy gyengébb tanuló jobban jár egy gyengébb egyetemmel, mert a minimumot könnyebben éri el. Viszont ha jó tanuló vagy és megtanulod az anyagokat, akkor ugyan azt a tudást szerzed meg, mint egy jobb egyetemen, mivel az anyag nagyrészt ugyan az.
A diákok minősége és mennyisége meg főként reál szakon jön jól. Mivel egy reál szakon mindent otthon gyakorolsz és tanulsz, így ha van kivel gyakorolnod + van segítséged (mert mindig van olyan aki mindent ért egy tárgyból) az aranyat ér egy reál szakon.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!