Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes gimnázium után szakgim...

Érdemes gimnázium után szakgimnáziumba menni ?

Figyelt kérdés
Most végeztem a gimnáziummal, le is érettségiztem, egyetemre is jelentkeztem, fel is vettek, de már nem érzem úgy hogy jól döntöttem volna a szakirány mellett. Inkább grafikusnak tanulnék, de a négy év alatt nem sajátítottam el annyi művészeti tudást hogy egyetemen megálljam a helyem grafikus szakon. Ezért inkább előtte megszerezném a szakmai papírt aztán jelentkeznék egyetemre. Békés megyében csak egy gimnáziumot találtam ahol tanulható a grafika, de az említett képzés 4 éves lenne (ugye mert szakgimnázium ). Az OKJ-s grafikus képzés azért nem szimpatikus mert az említett megyében ilyet nem indítanak, valamint szinte csak Budapesten indítanak ilyen képzéseket ami kb. 250 km távolság és heti rendszerességgel max. 2 nap van a oktatás. Nem tudom eldönteni hogy ez a döntés mennyire lenne ésszerű. Arra lennék inkább kíváncsi hogy aki esetleg jártasabb vagy tapasztaltabb nálam a témában az esetleg tudna-e tanácsot adni hogy ez mennyire lenne járható út .

2020. aug. 2. 12:28
 1/1 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem hülyeség, hogy előbb szeretnél grafikát tanulni egyetem előtt, hogy megalapozd a tudásod, sőt.

Viszont nem értem milyen 4 éves képzésre akarsz menni. 18 évesen nem hiszem hogy felvesznek a 14 éves kezdő kilencedikesek közé... Szóval szerintem már csak az OKJ játszik.

2020. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!