Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes iskolát váltanom?

Érdemes iskolát váltanom?

Figyelt kérdés

Bekerültem egy elég erős gimibe és hát nem teljesítek túl jól🙄Az osztályom nagy része nem üti meg azt a szintet, amit kéne, de őket nem érdekli... Engem viszont igen!Tanárhoz nem nagyon lenne időm járni, mert edzésekre megyek+még matek tanárhoz is. Az edzést nem kellene abbahagynom, mert elég jól megy, viszont abból pedig nem tudok megélni😐

Sokat gondolkozok, de nem tudom mit tehetnék!

Szakgimik a városban nem túl jók(egy van, de az infos suli😒🙄)

Valaki azt mondja menjek át szakgimibe, valaki pedig, hogy csak egy gyengébb gimibe, de én nem tudom felmérni, hogy mi lenne a legjobb döntés... 🤷🤷🤔



2018. máj. 29. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ez mindig így van az erős gimikben én is abba jártam/járok. Nagyon sokat fejlődtem 4 év alatt, most orvosira megyek továbbtanulni, kettesekkel indítottam a gimiben. Egy jó tanács : döntsd el mit szeretnél igazán az életben. Ha azért mennél másik gimibe, mert nem fontos számodra,hogy egyszer diplomát szerezz, akkor járd azt az utat, de ha csak azért mert az idióta tanáraid azt mondják nem vagy elég jó, akkor ne. Az életben bármelyik diplomát el lehet érni és nem IQ kell hozzá hanem sok-sok szorgalom és kitartás. Szóval ha egy tanárod valaha azt mondaná, hogy nem elég jók a képességeid és emiatt nem viszed majd semmire az életben, ne fogadd ezt el, hanem aznap tanulj még annál is többet,mert a tanulással egyre több kapcsolat alakul ki az idegsejtjeid között az agyadban és egyre gyorsabban és folyékonyabban fogsz beszélni és gondolkodni. Sok erőt és kitartást kívánok.
2018. máj. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egy erősebb gimin vergődj át 3-assal, mint egy gyengébb középsulin (nem tudom minek nevezik most) 5-össel. Továbbtanulásnál jól fog majd jönni az a sok extra tudás.
2018. máj. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagynám ott.

Már 15 évesen azt akarod megtanulni, hogy feladd???

Ha felvettek, nyilván megvan a képességed, hogy jól elvégezd! Nem kell mindenből jónak lenni, egy erős gimiben sem: válaszd ki a téged érdeklő 2-3 tárgyat, azokból legyél penge + menj rá a nyelvekre, az érettségi tárgyakból ne maradj le, a többire ne görcsölj rá.

2018. máj. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3-as válaszoló

Sajnos nem felvettek, hanem bejuttattak ebbe a suliba, ezért is érzem magam szarul, mert lehet, hogy tényleg nincsenek meg azok a képességeim🤷

2018. máj. 30. 09:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok: de nem írod, hogy gyengébb lennél az átlagnál, az mondod, másoknak is vannak problémáik, csak nem érdekli őket. Az jó, hogy téged igen, érdekeljen is! Ez nem változtat azon, hogy használd ki a jó gimi adta lehetőségeket.

Én pl. nyelvtagozaton a szintfelmérőt úgy írtam meg, hogy utolsóként jutottam be a legjobb nyelvi csoportba. Olyanokkal voltam együtt, akik akár évekig külföldön jártak iskolába vagy született nyelvtehetségek voltak, fényévekre voltam tőlük. Nehéz volt? Igen! Értek csalódások? Persze. Többet tanultam, fejlődtem, mintha én lettem volna a legjobb a rosszabb csoportban? Összehasonlíthatatlanul - és azóta is sokat profitálok abból a tudásból is, meg abból a tapasztalatból is, hogy meg lehetett azért felelni, csak csinálni kellett, és megfelelő cél érdekében érdemes odatenni magad!

Fel a fejjel!

2018. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Bocsi hogy megkérdezem, de melyik városban van ez az iskola, ahová jársz?
2018. máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem állsz bukásra semmiképp se hagyd ott. Nagyon sokat fogsz még fejlődni. Én kettes matekkal kezdtem és ötösre érettségiztem 😊
2018. jún. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy tudsz eleget fejlődni, akkor ne menj máshová.
2018. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!