Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék állami ösztöndíj...

Hogyan tudnék állami ösztöndíjas hallgató lenni?

Figyelt kérdés

Felvettek egy egyetem BTK karára, önköltséges finanszírozási formára.

Ezen a szakon állami nem indult, csak önköltséges. Hogyan tudnék (majd 2 félév múlva) átkerülni állami támogatottra? Így is van lehetőségem, hogy csak önköltséges formában indult?



2020. júl. 30. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, ha hülyeséget írok (amúgy egyetemista vagyok, de annyira nem tudom, mert én államin vagyok), de szerintem ha nem indult állami képzés a szakodból, akkor később se kerülhetsz át. :/ Amúgy elvileg ha van állami képzés, de önköltségesen vagy, akkor jó átlag alapján van rá esély, hogy átkerülhetsz államira.
2020. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Koszonom azert:)

Es nem tudod, hogy mit jelent a “jo atlag”?

4,5? Mennyit kell megutnom erte? Mert a kreditekbol tudom, hogy felevente 15, de az atlagra nem talaltam semmi fixet :(

2020. júl. 30. 11:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Szerintem nincs fix átlag, ami alapján átraknak. Olyasmi lehet, mint a tanulmányi ösztöndíjnál. Nem úgy kapsz ösztöndíjat, hogy van egy fix átlag, amit meg kell ütni minden félévben, és akkor arra kapsz, hanem átlagban nézik az összes diák átlagát, és az alapján adnak. Szerintem valahogy így működik az átkerülés is. Például más lehet ez az átlag a mérnöki karon és a bölcsészkaron, mert a kettő nem összehasonlítható. A mérnöki karon már egy 2 egész valamennyi átlagra is adhatnak ösztöndíjat, bölcsészkaron meg lehet csak 4-es átlag felett.
2020. júl. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Aaaa

Nagyon szepen koszonom

2020. júl. 30. 12:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Én jogra járok, és itt minden tavaszi félév végén lehet kérni az átsorolást (neptunban két kattintás), és ilyenkor az utolsó két félév átlagát nézik. De kb. lehetetlen átkerülni, idén az átosorláshoz szükséges átlag alsó határa 4,83 volt :)
2020. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Huh, akkor viszont nem tudom, hogy mot fogok igy csinalni. Nyelvvizsgazni csak julius utan fogok tudni, tehat tobb pontom nem lesz...
2020. júl. 30. 18:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen szakra mész, de én is jártam bölcsész szakra és ott tudtam hozni többször a 4,5 - 5,0-s átlagot, szóval még ez a 4,8 körüli is hozható, viszont jogon vért izzadva se érek a közelébe, de lehet bennem van a hiba :D Szóval ne vesszen el a remény, nem lehetetlen megcsinálni.
2020. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon sok oram lesz, mert felig ttk-s leszek
2020. júl. 31. 07:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!