Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alábbi helyzetben mennyire...

Az alábbi helyzetben mennyire reális a Pszichológia BA szakon való tanulás?

Figyelt kérdés

34 évesen jelenleg gyesen vagyok a kétéves gyermekemmel. Most nyertem felvételt pszichológia BA (levelező) szakra, aminek nagyon örülök. Ez már a második diplomám lesz, de mindig is erre vágytam.


Viszont most kicsit megijedtem, hogy kisgyerek mellett levelezőn hogy fogom tudni elvégezni? Férjem dolgozik heti váltásban (1 hét online távmunka, 1 hét egy gyár irodájában benn).


Anyum gyakorló pszichológus, 3 hónap múlva már csak a magánpraxisban fog dolgozni.



Ilyen háttérrel mennyire lehet (jól) teljesíteni pszichológia BA levelező szakon? Mennyire reális? Mennyire számítsak a család (férjem és anyum) támogatására? Mennyire "várhatom el" a segítségüket? Vagy önző vagyok, hogy már induláskor is számolok valamennyi támogatással a részükről?



2020. júl. 26. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én nappalin csináltam a BA-t, de nálunk (KRE) van levelező képzés is. Annyira persze nem ismerem a levelezős évfolyamot, de beszélgettem néhány emberrel párszor, és többeknek van kisgyereke, ez biztos. Ott a levelező képzés heti egy nap van, hétfőn.

Igazából az, hogy mennyire tud az ember segítséget kérni, az szerintem teljesen egyedi, és csomó mindentől függ. Én szerintem érdemes lenne erről a helyzetről az otthoniakkal beszélni még eőre. azt meg hogy a gyakorlatban hogy sikerül megoldani, mennyi segítségre lesz szükséged végül, majd meglátod, kialakul.

2020. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nappalin is volt aki megoldotta, szinten gyerek (nem is egy!) mellett.
2020. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen kötelességük támogató jelleggel ott lenni melletted, megértőnek lenni és néha a picire is többet odafigyelni. Viszont nem lesz egy sétagalopp. Figyeld a tanszék oldalát és használd ki a pályázatokat, kedvezményes tanulmányi rendet (vagy vizsgarendet) ha szükséges. Az utóbbi kettőt szociális körülményekre vonatkozólag is lehet kérvényezni.


Nekem a húgom nevelése mellett sikerült (árvák lettünk), szóval neked is fog. Ne aggódj, ügyes leszel! :)

2020. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Anna319 válasza:
Én is most kezdek levelezőn pszichológiát 38 évesen és 3 gyerekkel (abból egy 5 hónapos), második diplomaként. Én reálisnak látom, bár én született optimista vagyok. 😃
2020. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ma láttam a konzultációs időpontokat: kéthetente csütörtök, péntek, szombat.


Ez így nagyon húzós lesz, minden nap hazajárva (autóval) is.

Most kezdem realizálni, hogy ez mit jelent...

2020. aug. 11. 13:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!