Informatika/programtervező informatikis szak tényleg teljesíthetetlen gyenge matekkal?
Informatikát midig is értettem, viszont a visszajelzések egy kissé elbátortalanítottak a fent említett szakok megjelölésétől, mivel a matematika sajnos nem az erősségem.
Tényleg akkora hangsúlyt kap a matek ezeken a szakokon? :(
Köszönöm
Hát kell.
Hozok pár példát.
Megkeres az Obi, hogy kellene neki a webes felületre egy alkalmazás, ami segít abban a vásárlóknak, hogy mennyi m2 járólap kell egy adott szobára neki.
Tehát a vásárló megadja, hogy X m hosszú és y M széles a szoba.
Neked ugye területet kell számolni.
Ez könnyű, de mit használtál?
Matekot.
Aztán megint jön az Obi, hogy összegezni kellene az eladott mennyiségeket.
Na, ezt megcsinálhatod úgy is, hogy egyenként összeadod(de ez memóriaigényes) vagy ott van a jobb megoldás, a Fibonacci.
Aztán ezek láthatod, hogy nem olyan ütős feladatok, szal vannak ennél komolyabbak és ahhoz komolyabb matek is kell.
Mielőtt elkezdődne az okoskodás, tudom, hogy nem a legjobb példák, de nagyjából próbáltam szemléltetni, hogy miről van szó.
Jah, és még valami.
Szerintem kezd el netes videók alapján átnézni a matekot.
Nem olyan nagy ördöngösség ez, csak gyakorlás kérdése.
Bő tíz éves történet. Felsőbb éves matematikus szakos hallgatóként gyakorlatot tartottam lineáris algebra tárgyból elsőéves proginf hallgatóknak (ELTE). Már majdnem a félév felénél tartottunk (és vészesen közeledett az első zh), amikor egy diákom az óra után odajött hozzám, hogy hát ő nagyon el van veszve, pedig azt hitte, hogy a négyes középszintű matek érettségijével azért kb. rendben van a háttere, és hogy most mit csináljon. Nem nagyon tudtam mit mondani. Magamban azt gondoltam, hogy nem a zh előtt egy héttel kellene arra a felismerésre eljutni, hogy "nahát, másfél hónapja egy hangot se értek", de hát ezzel együtt próbáltam neki segíteni. Már nem emlékszem pontosan (azóta sok diákom volt), de emlékeim szerint kettessel vagy hármassal végül átment. Fogalmam sincs, végül elvégezte-e a szakot, ugye ez csak egy bevezető tárgy volt.
Mindezt azért mondom, hogy ha már most úgy érzed, nem a matek az erősséged, akkor legyél nagyon óvatos: a fent említett diák úgy érezte, vele minden rendben, mégis kijózanító pofon volt az elsőéves lineáris algebra. És a lineáris algebra csak egy egyszerű kis bevezető: később jön a többdimenziós analízis, a valószínűségszámítás, a Fourier-transzformáció, az algoritmuselmélet, mindezeknek a numerikus módszerei.
És a diploma csak egy darab (nagyon fontos) papír. A napi szintű programozáshoz is iszonyúan kell a matekos gondolkodásmód. Nem annyira a konkrét tudásanyag: a napi szintű programozáshoz nem kell tudni a lineáris algebra, az algoritmuselmélet vagy a valószínűségszámítás tételeit, de elképzelni sem tudom, hogy boldogul akár a legprimitívebb kódolással az, aki ezeknek a gondolatvilágára nem érez rá.
Sok programozót ismerek. Olyat egyet se, aki ne tudna ma délelőtt ötösre leérettségizni matematikából, mindenféle felkészülés, függvénytáblázat nélkül, egy szál tollal és egy zsebszámológéppel, középszinten röhögve (az emelt szint a gyengébbeknek/öregebbeknek talán okozna egy pici fejtörést, de még ott is nagy összegben mernék fogadni, hogy az ötös szintet mind elérné). Még sértésnek is vennék, ha egyáltalán ilyen kihívás elé állítanám őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!