Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti is úgy tapasztaljátok,...

Ti is úgy tapasztaljátok, hogy egyre nagyobb terheket raknak a gyerekek hátára az iskolák, néha már teljesíthetetlen mértékben?

Figyelt kérdés

Második házasságomban kislányom elsős, kisfiam harmadikos. Előző házasságomból van egy 21 és 23 éves gyerekem. Nagyon nagy különbséget tapasztalok, azaz láthatóan nőtt a gyerekek megterhelése. (Nem beszélve a saját iskolás élményeimhez viszonyítva.)

Kisfiam harmadik osztályosként már a harmadik turnus tanárokat élik meg. Évről-évre lecserélődik a tanárikar fele. :-( Új tanár, új módszer, új fajta tankönyvek... :-( Kisfiam eddig kitűnő tanuló volt (kisebb akadályokkal), idén úgy kezdte több tanár is, hogy egyeseket osztogat az osztály többségének. :-( Olyanokat kérnek számon, melyeket nem tanultak az előző tanároktól. :-(

Minden nap, beleértve a hétvégéket, házi feladatokkal terhelik őket, miközben 16 óráig iskolában vannak hétfőtől péntekig. Itthon késő estig próbáljuk teljesíteni a feladatokat. A család egyéb teendői háttérbe szorulnak! Az egész család a házi feladatokkal van elfoglalva. :-(

A gyerekek totál kimerültek, idegeik lassan felmondják a szolgálatot. A házi feladat és már lassan minden kész tótúra, hisztiroham. :-( A gyerekek itthon, egymáson és rajtunk vezetik le feszültségüket. :-(


/jelenleg is itt üvölt a kislány, hogy játszani szeretne a játékaival, nem akar többet iskolába menni :-(/



2016. szept. 27. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
A szülő felelőssége kiválasztani azt az intézményt, amiben a gyereke a lehető legkevésbé sérül. Ha két gyereked is olyan helyre járatod, ahol nyilvánvalóan rossz nekik, akkor az nem az iskola hibája. Fel kell ébrednie a szülőknek, át kell nézniük az alternatív lehetőségeket, és ha kell, szembe kell menni az állami oktatással. Nem birkák vagyunk, hanem döntésképes felnőttek. A gyakorin szidás helyett javaslom az iskolaváltást! (2 gyerekes szülő vagyok magam is. Soha nem engedném, hogy így viselkedjenek a gyerekemmel. Ezért választottunk más megoldást.)
2016. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A két gyermekem két külön iskolába jár. Kisfiam az első osztályt kétszer járta két különböző iskolába. Őt átvittük, de jelenlegi iskolájában is utolérte a tanerő hiánya, váltogatása. Intézményváltás még nem hordozza magában a garanciát, hogy a másik (választott) iskolába nem lennének problémák.

A gyerekek jól érzik magukat, itt inkább arról van szó, hogy mi szülők, látjuk mekkora terhelésnek vannak kitéve a mai diákok.

Az itthoni hiszti a házi feladatok mennyiségének köszönhető, mivel az elveszi a délutáni szabadidejüket. Reggel újult erővel, lelkesen mennek a suliba.


Az ideális iskolaválasztás általában nem jelent ingyenes oktatást. Sajnos, mi nem tehetjük meg, hogy magániskolába járassuk a gyerekeinket. (kisfiam egyik jómódú osztálytársa idén már ilyen iskolába ment


Figyelembe ajánlok egy cikket:

"Itthon az alapítványi vagy magánkézben lévő gimnáziumok tandíja jelenleg az évi 60 ezer forinttól egészen az 5,4 millió forintos költségig terjed. Míg a pár százezer forintos összegekig leginkább csak az alacsony osztálylétszámokban érezhető a minőségbeli különbség, egymillió fölött már mintha nem is Magyarországon tanulna a tinédzser."

[link]

2016. szept. 28. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!