A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen belül a közigazgatás-szervezőt vagy a rendészeti igazgatási-migrációs szakot válasszam?
Tovább tanulásomat a Hadtudományi és Honvédtisztképző karon terveztem azon belül légijármű vezető tiszt (pilóta) szakirányon.
Itt eléggé komoly egészségügyi vizsgálaton vettem részt, ahol sajnos az ultrahang vizsgálat során megállapították hogy nem lehetek katona, és nem tartozhatok a fegyveres erőkhöz. Sajnos mind a 3 jelölésemet a HHK-ra adtam be, ami hiba volt...
A poén az egészben hogy ez nem derült volna ki, ha csak a katonai vezetőt jelöltem volna be, mert akkor nem lett volna ilyen komoly az egészségügyi vizsgálat, és lehettem volna katona.
Felvettem a kapcsolatot az egyetemmel és mint kiderült, hogy a rendészeti igazgatási- migrációs szakra felvehetnek pótfelvételi eljárás keretén belül, államilag támogatottan. Érdekel ez a terület, és tudom hogy papírmunka az egész, szerencsére ismerősöm felvilágosított. Viszont a közigazgatás szervező is érdekelne, csak az a baj hogy önköltséges lenne, nem tudom hogy megérné-e...
Valószínűleg meglenne a pontom mind a két helyre.
Szerintetek hosszútávon melyik lenne a jobb? Illetve ezek a szakok mennyire nehezek, mert gondolom nem "büfészakok". Válaszokat előre is köszönöm.
19/F
1.
A migrációs -szak addig fog létezni, míg ez a kormány lesz hatalmon, amelyik ezzel tudja hülyíteni az embereket. Nem sok kevésbé "büfészakot" tudok elképzelni mint ezt.
2.
Miért nem felebezted meg a határozatot?
Olyan betegség nincs ami csak egy repülő-alkalmasságin derül ki, és ami minden fegyveres szolgálatra alkalmatlanná tesz.
1. Ha azt vesszük, hogy nem akarsz 1 évet kihagyni, akkor megteszi a migrációs szak is, lesz egy diplomád a végén. A "büfészak" dologról csak annyit, hogy kinek mi a büfészak,milyen oldalról közelítjük meg a dolgot. Tegyük fel, aki végez migrációson, annak kötelező jelleggel lesz már munkahelye, úgymond elkezdheti a tényleges pénzkeresést, gyűjtögetést. Mások meg, pl sajnos sok gazdmenen végzettet hallok főleg,hogy túl sokat képeznek, mindenhol van ilyen szak és egyeseknek iszonyat nehéz munkát találni. Egy migrációs szakon végzettnek meg x ideig az Idegenrendészeti FI-n kell dolgozni. Ami mellett elvégez egy másik szakot levelezőn akár. De szerintem első diplomának ha más nincs, megteszi. Vagy a másik opció, vársz egy évet és újra megpróbálod a HHK-t, de maximum akkor jelölsz mellé civil szakot is.
2. A fegyveres szerveknél és az NKE alkalmasságihoz kötött szakjainál sehol sincs fellebbezési lehetőség. De ez benne is van a tájékoztatóban. Hogy miért nincs? Mert vannak eü-s dolgok,amivel azért pl egy alapfelkészítést sem lehet végigcsinálni, meg hosszú távon nem egészséges. Esetleg próbáld meg jövőre, de mindenképp jelölj mellé civil szakot.
Szia! Ha jövőre biztos vagy abban, hogy újrsfelvételiznél, de katonai vezetői szakra, akkor a helyedben azt a szakot választanám pótfelvételin, amelynek tantárgyai között a legnagyobb átfedés van a katonai vezetői képzésnél. Biztos vannak olysn tárgyak, amiket mind a két szak tanulja és ha azokat teljesíted és felvétrlt nyersz 1 év múlva, akkor elismertetheted azokat a krediteket, így nem vész kárba egy éved :)
Elég komolynak hangzik, hogy találtak valamit az ultrahangon, remélem semmi komoly! Sok sikert!
Valószínűleg a közigazgatás szervezői szakot fogom megjelölni. Esetleg tudnál írni pár szót magáról a képzésről, tanárokról, illetve hogy mennyire nehezek a vizsgák stb.
Előre is köszönöm!
Én az RTK-ra jelentkeztem, engem is az alkalmasságin buktattak meg. Így kerültem be a közigre.
Szerintem jobb a közig, univerzálisabb ismereted ad, és nem is olyan kötött, mint a migrációs.
A tanárok jófejek, segítőkészek. Összességében nem nehéz. Van 1-2 tárgy ahol sokan buknak, pl közigazgatási funkciók és működése, de teljesíthető.
Ami nekem zavaró, hogy túlságosan elméletorientált, pl. a közigazgatástörténet tárgy érte a legtöbb kreditet, amit nem tudok hova tenni.
De ha ide jössz, szerintem mindenképp tervezd bele, hogy elmész egy mesterre. Én is úgy tervezem, hogy ittmaradok még egy közgáz msc-n.
Vagy az RTK-s biztonsági szakirányon nem gondolkodsz?
Az civil szak, nincs olyan komoly alkalmassági, mint a hivatásos szakoknál.
Azon is sokat gondolkodtam, csak nem biztos hogy meghirdetik pótfelvételin. Ha meghirdetik akkor valószínűleg azt a szakot jelölöm meg. Állítólag nagyon sok tantárgy és vizsga van a közigen, és az embernek tulajdonképpen élete sincs.
Ez mennyire igaz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!