Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az anglisztika szaknak van...

Az anglisztika szaknak van egyáltalán értelme?

Figyelt kérdés
A mai világban szinte már mindenki beszél angolul. Eltudnak egyáltalán helyezkedni ezzel a szakkal, foleg úgy hogy minden évben rengetegen jelentkeznek? Büfészaknak minösül? Nekem az egyik egyetemi tanár ismerösöm konkrétan azt mondta, hogy ez a diploma egyenértékü egy emelt angol nyelvvizsgával.
2020. júl. 9. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy beszél mindenki angolul. Magyarországon sem. Jó ha a magyarok fele tud egyáltalán makogni valamit valamilyen nyelven. Ezt nemcsak hivatalos felmérés, hanem tapasztalat alapján mondom.


Pl. Angliában semmivel nem mész az anglisztikával, mert ott sokaknak az angol az anyanyelve. Magyarországon semme menne sokra egy magyar szakos vietnámi.

Magyarországon, mivel nem sokan beszélik jól az angolt, lehet kezdeni valamit az anglisztika szakkal is, de akkor jónak kell lenni.

2020. júl. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan felsőfokú nyelvvizsga jár az anglisztika diploma megszerzése által, szóval ha egy jobb egyetemen végzed, akkor ezek alapján többet kell hogy érjen, mint egy emelt angol érettségi.

Egyébként nyelvszakon nem csak nyelvet tanulsz. Igazából bölcsész leszel, és azon belül a nyelvszak lesz a majoröd (ahol tanulsz célnyelvi kultúrát, irodalmat és történelmet is), e mellé pedig majd választanod kell egy minort (bármely másik BTK-s szak "mini" verziója, vagy egy specializáció).

Sokan lehurrogják a bölcsész képzést, mondván "azzal nem lehet elhelyezkedni", és részben ugyan igazuk is van, valóban nehezebb, mivel nehéz megragadni, hogy pontosan mihez is fogsz érteni; viszont ha valaki tudatosan választ bölcsész szakot, illetve egyetem mellett elhelyezkedik akár csak kicsit is szakmai helyen gyakornokként, és mindemellett szorgalmas is, akkor teljesen jó karriert lehet befutni.

Én a helyedben, ha tényleg ez érdekel, elmennék anglisztikára (ELTE) és választanék valami gyakorlatiasabb minort (pl. szerkesztési ismeretek, ha mondjuk akár szívesen dolgoznál újságíróként). Emellett dolgoznék már másodévtől, és/vagy ráfeküdnék még egy-két idegen nyelvre.

Üdv: 28/F (mérnökinfó BSc, közgáz MSc)

2020. júl. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van értelme. Az igaz, hogy ma már egyre többen, főleg a fiatalok beszélnek angolul, de nem jól, vagy nem szakmai szinten, úgyhogy például a gazdasági, jogi stb. szakfordítókra van igény.

Azzal ne foglalkozz, hogy mások büfészaknak tartják-e vagy nem! Nyilván nem olyan nehéz, mint egy orvosi, ezt senki sem mondja, de én anglisztikát hallgatok, és nulla tudással senkit nem engednek át. Szóval ha téged ez érdekel, akkor ezt tanuld, mert ha választasz valami mást, csak azért, mert ígéretesebbnek tűnik, ami nem érdekel, csak szenvedés lesz (tapasztalat).

Nekem vannak végzett anglisztikás ismerőseim, mindketten dolgoztak már BA alatt, a szakmai gyakorlaton elégedettek voltak velük, ezért ott maradhattak. Az egyikőjük emellett fordít is, és nagyon szépen megél belőle (bár nagyon sokat is dolgozik).

2020. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!