Valaki elmagyarázná, hogy régebben a bolognai rendszerben hogy válhatott valaki tanárrá? Hogy volt a rendszer?
Figyelt kérdés
Tehát amikor nem osztatlan tanárképzés volt, mint ma, hogy kiválasztasz két tantárgyat és azt tanulod 5-6 évig, majd tanár leszel.
Például akkor hogy lett valakiből régen, mondjuk a 90-es években angol-német, angol-olasz tanár?
Csak érdekel a dolog.
2020. jún. 30. 19:14
1/3 anonim válasza:
Nálunk Romániába még mindig ez a rendszer működik. Én matematika tanár szeretnék lenni, nincs külön tanári szak. Matematika szak van, matematikus diplomát kapsz, ha tanár szeretnél lenni fel kel venni a peda modult. A peda modul minden félevbe 1 tantárgyat takar, ami 5 kredit. 3 éves az alapképzés, ha csak ezt vegzed el csak általános iskolaba taníthatsz. Mesterin van olyan (nálunk), hogy didaktikai matematika, ha ezt is elvégzed mehetsz 9-12-t tanítani. Nem a legjobb a rendszer, valaki úgy jön egyetemre, hogy hiányos az alap és nincs semmi pótló óra, nem vesszük át az eddig tanultakat, nem tanítanak meg rá, hogy hogy kell tanítani.
2/3 anonim válasza:
Nagyon egyszerű: a bolognai rendszer előtt is csak "osztatlan" tanárképzés volt. Az "osztatlan" megnevezés tulajdonképpen a régi rendszerben szokásos egyetemi képzést takarja.
3/3 anonim válasza:
A 90-es években ugyanúgy osztatlan rendszer volt, mint ma :) A bolognai rendszerű tanárképzés a kétezres évek közepétől a 2010-es évek közepéig tartott kábé. Gyakorlatban úgy nézett ki, hogy mondjuk beiratkozott valaki anglisztika BA-ra, ott felvette az alapszakos tárgyakat, egy tíz kredites pedagógiai modult, és a második szakjának megfelelő minort (pl. német). Ezt követően tanári MA-ra ment tovább, ahol már célzott tanárképzés folyt (azt nem teljesen tudom, hogy a kétszakosság pontosan hogy volt megvalósítva MA szinten, esélyes, hogy a második szakról csak annyit tanultak a hallgatók, amit a BA 50 kreditnyi minor szakján összeszedtek)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!