Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nyelvészek mivel foglalkozna...

A nyelvészek mivel foglalkoznak igazából?

Figyelt kérdés
Egyik volt osztálytársam angol szakot végez idén lesz meg a BA neki vagyis gondolom már épp végzett ez időtájt ,és utána mindenáron elméleti vagy alkalmazott nyelvészetet akar tanulni ezzel dicsekedett a Facebookon legalábbis.Én viszont el nem tudom képzelni ennek ki értelme van.Hogy aki elvégez egy ilyen szakot az mit fog kezdeni vele. Éjjel nappal kutat majd?A csaj mondjuk egy tipikus stréber volt mindig is,szóval biztos élvezi a bölcsészeti tanulmányait,de kétlem,hogy azt a fene nagy tudását bárhol alkalmazza majd mert semmi gyakorlati haszna nincs nem úgy mint egy mérnöki iskolának például. A BA-jával elmehet tanárnak,minek ezt tovább ragozni?
2020. jún. 14. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira szánalmas volt, hogy azt sem tudom, hol kezdjem.

Kezdésnek: olvass könyveket kérlek, mert nagyon rád férne egy kis "bölcsész tudás", ilyen stílusban azok írnak, akikkel együtt dolgoztam a gyárban diákmunkásként, és 8 általánosuk van.

21 évesen már kellemetlen ilyen kínosan butának és szűklátókörűnek lenni. Olvass, tanulj, láss világot, beszélgess különböző emberekkel, ha pedig ilyen buta vagy, legalább legyél kedves és nyitott.

2020. jún. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem olyan szakok, mint pl. egy mérnöki, orvosi vagy egy pedagógus képzés, ahol egy konkrét szakmát adnak a kezedbe és útnak indítanak, hogy akkor te mostantól ez vagy, ehhez értesz, ezt a munkát tudod ellátni, itt és itt fognak alkalmazni. A nyelvészetnek alapvetően nem ilyen jellegű haszna van, hanem ahogyan te is írod, elsősorban a kutatásokban alkalmazható a megszerzett tudásanyag (amennyiben az tényleg van). Például az alkalmazott nyelvészet is egy elég tág területet foglal magába, pl. oktatás, pszichológia, kommunikáció, társadalomtudományok és, hogy picit konkrétabb példákat mondjak többek között ilyen pl. a nyelvek tanításának módszerei és folyamatai, a nyelvek elsajátításának módszerei és folyamatai, többnyelvűség, pragmatika, fordítás vagy kulturális kapcsolatok. A nyelvészet pedig az elméleti részére fókuszál, pl. a nyelvek rendszere, összehasonlító nyelvészet, nyelvtörténet, nyelvi közösségek, interkulturális nyelvészet stb. Azért ezeknek is van haszna bőven, csak nyilván nem olyan formában mérhető mint mondjuk egy fogorvos vagy egy gépészmérnök esetében. Ezek az emberek is azért többnyire nem kizárólag ezzel foglalkoznak, pl. sokan tanítanak. Plusz, gondolom azt sem kell megemlítenem, hogy valakit szimplán érdekel és majd más területen helyezkedik el, de mindenképpen szeretné elmélyíteni a tudását.
2020. jún. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért végzi ezt, mert ez érdekli és ebben jó, arról meg nem ő tehet, hogy te nem látod ennek a szaknak az értelmét. Elmehet MA-ra, utána kutathat, de ha elvégzi a PhD-t még egyetemen is taníthat. Nem, nem éjjel-nappal kutat majd, ahogyan a legtöbb ember sem dolgozik éjjel-nappal. Olvassa mások tanulmányait, beszél más szakértőkkel, előadásokra jár, ha tényleg azzal akar majd foglalkozni. Meg tényleg leállhatnánk már ezzel a dumával, hogy bölcsész végzettséggel semmire sem lehet menni. Ja, és BA-val nem mehet el tanárnak, úgyhogy érdemes lenne előbb tájékozódni.
2020. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!