Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolci egyetemen, mérnökinfó...

Miskolci egyetemen, mérnökinfón a játékfejlesztés szakirány mennyire komolyan vehető? Elég alap ahhoz, hogy kijuthassak külföldre egy relatíve komolyabb egyetem, játékfejlesztéssel foglalkozó MSc szájára?

Figyelt kérdés

Nem amerikába, hanem vagy Angliába valahova, vagy német nyelvterületre, egy olyan egyetemre ami minimum a top 100-ban benne van a világon...

Tekintve, hogy egy magyar egyetem sincs benne a top 500-ban sem, főleg nem mérnöki területekről, már ez is hatalmas előrelépés lenne.


A válaszokat előre is köszi!



2020. jún. 10. 23:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Szakjára*
2020. jún. 10. 23:46
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Ugyan a miskolci játékfejlesztés specről nem tudok sokat mondani, de például Angliai egyetemre simán be tudsz kerülni
2020. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

#1 Upsz, véletlen elküldtem befejezés előtt.

Ha egy top 100-as egyetemben gondolkozol, akkor nagyjából az UK top 10-15 egyetemeinek egyikéről van szó.

Itt egy példa: [link]


A követelmény 2:1-es diploma, ami végülis egy 60-70 közötti százalékos minősítést jelent kint. Mivel a mérnökinfó IT/Computing related, ezzel nem is lennél gondban.

Viszont ha megnézed, csak 1 évesek Angliában az MSc-k. Bár elég intenzívek, szerintem nem ettől leszel játékfejlesztő, hisz mégiscsak 1 évről beszélünk. Az alapjaid már meglesznek Miskolcról, de rengeteget kell majd magadtól is tanulni.

De egyébként ha van konkrét kérdésed Angliával kapcsolatban, akkor írhatsz privátot is, én most leszek kint végzős, szintén infós szakon.

2020. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha az MSc-t külföldön akarod csinálni, akkor eleve ott is kezdj el egyetemre járni.
2020. júl. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!