BME vagy Pannon egyetem?

Figyelt kérdés

Informatikus szeretnék lenni. A BME VIK mérnökinformatikus és a Veszprémi Pannon Egyetemen gondolkoztam.

Melyiket válasszam?

Miért?

Előre is köszönöm a válaszokat

17/L



2020. máj. 13. 17:25
A kérdező szavazást indított:
BME
Pannon
70 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Amelyik a legközelebb van igazából. Ha veszprémi vagy, akkor semmiképp se költözz fel Pestre a BME miatt.

Ha nagyjából ugyanolyan messze laksz, és mindenképp koleszos/albis lennél, akkor meg inkább a főváros, elhelyezkedés szempontjából.

De mindenképp menj el mindkét egyetemre és mérd fel a körülményeket.

2020. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fehérváron lakom :)
2020. máj. 13. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, mi a cél.

Színvonalsabb oktatást a BME-n kapsz, viszont emiatt nehezebb is. Ha tényleg csak az a cél, hogy meg legyen ez és dolgozz, akkor simán mehet a pannon is.

Ha esetleg még a Bsc után Msc-re is mennél, akkor a BME szerintem jobb lenne.

2020. máj. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképpen Pannon, ha nem akarsz belegebedni.
2020. máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Az a baj, hogy exact választ azért nem fogsz kapni, mert mindenkinek mások a tapasztalatai. Személy szerint a Pannon egyetemet nem ismerem, BME-s vagyok ugyan de mérnökinfós. A BME egyébként altalánosságban nehéz.
2020. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Okleveles vegyészként (MSC szint vagy nagyobb) végeztem a Pannon Egyetemen még a régi rendszerben, a mérnökinfót nem ismerem, ezért ennek fényében vedd figyelembe a véleményemet.

Az az általános tévhit hogy a budapesti egyetemek szakmailag jobbak a vidékieknél. Ez nem igaz, sőt, kémiai szempontból például a PE veri a BME-t.

Mivel a fővárosban futnak össze a szálak, pénz és karrier tekintetében a BME nyer. A PE szakmailag nem gondolom hogy rosszabb lenne, az előnye viszont hogy az oktató-hallgató viszony emberközelibb és helyileg is barátságosabb környezetben van.

Sok sikert!

2020. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
93%

Szia!

Én most a Veszprémben tanulok mérnökinformatikusnak, előtte viszont jártam BME-re is, igaz más szakra (járműmérnöki). Nagy színvonalbeli különbség szerintem nincs a két egyetem között. Talán BME-n tényleg nehezebb bent maradni, de ha elhivatott vagy mindkét helyen megtanítják ami kell.

Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy a tanárok korrektebbek itt mint Pesten voltak. Kollégiumok szempontjából szerintem mindkét helyen kb ugyanannyit kell tenned, hogy maradhass ( sokat :) ).

Mikor meghozod a döntést, szerintem fontos abba is belegondolnod, hogy melyik városba töltenéd szívesebben a következő kb 4 évet. Budapest nyüzsgő nagyváros, Veszprém sokkal csendesebb, de a kollégiumokban azért van élet. Mindkettőnek megvan a hangulata, emberfüggő kinek melyik jön be jobban.

2020. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy a korábbi válaszomban nem volt benne, de itt van a top5 informatikus kar (a hvg szerint):

[link]

2020. máj. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Én más mérnöki karra jártam mindkét egyetemen. Alapképzés BME, Mester PE, ez utóbbi levelezőn. A mestert még nem fejeztem be, nem mondanám hogy egyszerűbb, de még a BME-n többnyire rosszindulatú tanárokat fogtam ki (tisztelet a kevés kivételnek) a PE-n van pár elég jófej is, ami nem azt jelenti, hogy rápislogsz kettőt, és átmentél, de nem az a kiinduló hozzáállást, hogy na, akkor most jól megbuktatlak.

Lehet hogy azért is viselem jobban, mert eltelt pár év a kettő között, de engem BME lelkileg eléggé tönkretett.

2020. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

BME-re járok mérnökinfóra, nekem nem tűnt eddig vészesnek (2. évvel végzek éppen), de ez nagyon emberfüggő. Sokan csúsznak tárgyakkal/félévekkel és kínlódnak, szerintem úgy nem éri meg ezt csinálni. Rengetegen kibuknak, ők nyilván azt mondják, hogy rossz az egész, ez viszont szerintem nem igaz. Rengeteg jó oktató van, akik naprakész tananyagot oktatnak (gondolok itt arra, hogy pl. az 5G már szerves része a tananyagnak, de 2019-es hardverekről is szó esik, most feltörekvő témákról több 100 kutatás folyik a karon - ezt csak azért írom le, hogy egyértelmű legyen, hogy nem 20 éve porosodó tankönyvekből tanítanak, hanem évről évre aktualizálnak szinte mindent egy két tárgyat leszámítva), végtelen mennyiségű dologgal lehet foglalkozni témalabor, szakdolgozat vagy választható tárgyak esetén. Sokat tudnék írni arról, hogy miért éri meg BME-VIK-re jönni :).


Igazából te kell eldöntsd, hogy bevállalsz egy nehezebb egyetemet, ahol van esély arra, hogy kínlódni fogsz és ahol gyakran elvárás, hogy reggeltől estig tanulj, vagy egy könnyebb egyetemre mész, ahol nem szívatnak, nem várnak el "lehetetlent" és marad mellette életed (mellesleg a diákélet egész jó a VIK-en).


Sokan írják, hogy semmi értelme az egyetemnek, s teljesen mindegy, hogy hol végzel. Ez nem pont így van, mindenütt megnézik a diplomát is (főleg pályakezdőknél) és másfelől akik elvégzi a VIK-et, azok nagy része tényleg mindenhol megállja a helyét ami minden magyarországi egyetemről nem mondható el.

2020. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!