Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit jelent az hogy romanisztika?

Mit jelent az hogy romanisztika?

Figyelt kérdés
Még csak most megyek gimnáziumba, de szeretnék tájékozódni minden lehetöségemröl, és kíváncsi vagyok hogy milyen az ELTE bölcsészettudományi karán, a Romanisztika alapszak (BA) - portugál szakirány. Ugyanis ha lehet én az eltét választanám.Ti mit gondoltok erröl? Válaszokat előre is köszönöm:)
2008. nov. 23. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A romanisztika az újlatin nyelvekkel foglalkozik. Ide tartozik az olasz, a francia, a spanyol és a portugál szak. Az adott nyelven tanulod az adott nép irodalmát, történelmét, földrajzát, művészettörténetét, nyelvészetet és némi latint. Én is az ELTE-re jártam spanyol szakra, szerintem nagyon jó egyetem.
2008. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
ez igy van, en meg kiegeszitenem az elozo hozzaszolot azzal, hogy romant is lehet ott tanulni, bar latom, teged a portugal erdekel. nos, en is ide akartam jelentkezni, de mindenhol (beleertve az elte tanulmanyi osztalyat is) azt a tajekoztatast adta, hogy a felvetel feltetele egy emelt szintu erettsegi portugalbol. hat ez rossz hir volt, mert en nem tudtam portugalul. azota kiderult, hogy a portugal szakiranyra jelentkezoknek lehet mas nyelvbol is erettsegijuk, elfogadjak. ugyhogy hajra! :)
2008. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:)

Nekem hamarosan lehetőségem lesz arra hogy elkezdjem a portugált tanulni, anyanyelvi tanártól:)

2008. nov. 24. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, hogy belekérdezek, de engem is az elte érdekelne

szóval csak olyan szakra mehetek, amit beszélek?

pl. ha spanyolul nem beszélhetek nem mehetek a spanyol szakra?

2009. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem beszélhetek, hanem beszélek... elirtam
2009. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol szakra csak akkor mehetsz, ha beszéled a nyelvet, hiszen az egyetemen a összes tantárgyat (irodalom, nyelvészet, földrajz, történelem, művészettörténet) spanyol nyelven tanulod. Ha nem tudsz spanyolul, azt sem érted, ha szólnak hozzád. De fel sem vesznek enélkül.
2009. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bocsika de most én is kérdezni fogok. Engem az érdekelne ezzel kapcsolatban,hogy ugye portugálra valóan nem kell a portugál nyelvtudás,hanem elég egy emelt szintű érettségi más nyelvből,de mégis akkor az a szak mennyire tanítja meg a nyelvet? Mert ugye persze angolra,németre,franciára,spanyolra kell az emelt érettségi az adott nyelvből. Ott tiszta sor,hogy már tudod a nyelvet elég jó szinten... Csak azért érdekelne,hogy pl nekem mint német kéttanos,német emeltes mennyire lenne "jó". Meg tudnám tanulni? Vagy az megy ,mint Szegeden az orosz szakosoknál? Ők nem tudnak oroszul XD lol...ugye ott sem feltétel az orosz tudás... De én imádok nyelveket tanulni. Én a német mellett angolul is beszélek,meg spanyolul is elkezdtem tanulni,tehát vmennyit konyítok már hozzá. (igaz csak egy félévet hallgattam egyetemen) Nem vagyok elégedett a mostani szakommal,ami nem nyelvi szak,aztán most ilyesmiben is gondolkodom. Köszi előre is a tippeket,és a segítséget!
2012. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%

"Az adott nyelven tanulod az adott nép irodalmát, történelmét, földrajzát, művészettörténetét, nyelvészetet és némi latint. "


És ez mire jó? Elb.szol 5 évet az egyetemen, milyen munkát lehet ezután találni?

2012. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ma voltam egy előadáson a néderlandisztikáról. oda 0 holland nyelvtudással is mehetsz, és 3 év alatt tanulsz meg. kár h a portugállal nem így van. mert akk én is oda mennék:/
2013. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!