Milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, kb minden jegyem 5-ös idegennyelvekből különösen jó vagyok. A matekot, illetve a földrajzot emelt szinten tanulom. Első sorban a földrajz érdekel, azon belül minden: természeti folyamatok, településfejlesztés, regionális földrajz, demográfia stb... Sajnos elég nehéz helyzetben vagyok, mivel ezzel az érdeklődési körrel a továbbtanulás közel sem egyszerű. Sajnos a földrajz és földtudományi szakok nem igazán versenyképesek, ha jól tudom. Esetleg van-e olyan Bsc/msc, amivel képes leszek munkát találni? (A fizetés nyilván nem elsődleges, de azért jöhet) Érdekelne az is, hogy a kutatói pálya mennyire megvalósítható (vagy csak nagyon keves embernek sikerül bennmaradni az egyetemen kutatni)?

2020. ápr. 27. 00:59
 1/1 geo-logic ***** válasza:

Kedves Kérdező!



Az országban számos helyen választható földtudományhoz köthető alapszakok (Miskolc, Szeged, Debrecen, Pécs, Elte). Az biztos, hogy mindegyik helyen kiemelkedő elméleti tudást szerezhetsz meg, mely gyakorlatban is hasznosítható tudást ad, majd az MSc elvégzését követően. A felsorolásból kilóg a Miskolci Egyetem, MŰSZAKI Földtudományi Kara, mint ahogy #3-as válasz is jelezte, ott mérnöki szinten tanulod a földtudományokat, mérökként végzel már BSc-t követően, valamint magyar és angol nyelvű MSc-ken tovább bővítheted a már BSc-n megszerzett tudást vagy szélesítheted látókörödet más mérnöki területtel.



BSc-n a Műszaki Földtudományi alapszakon 4 választható specializáció van: -víz- és nyersanyagkutató mérnök



-olaj- és gázmérnök (geotermikus megfúrása - termelése is feladata)



-bánya- és geotechnika mérnök (több, mint 600 bánya működik 2020-ban Magyarországon, valamint alagút és metróépítkezések, mélyépítkezéseknél is szükséges tudás)



- nyersanyag-előkészítés mérnök (a kitermelt nyersanyag feldolgozása az ipar számára)



Környezetmérnök alapszakon specializációk:



- hulladékgazdálkodás mérnök



-természet- és környezetbiztonság mérnök (felszíni és felszínalatti, kommunális, ipari eredetű szennyeződések felismerése, lokalizálása, modellezése, valamint mérnöki szintű megállítása)



A Földrajz alapszak pedig a geoinformatika specializációnak köszönhetően a BIG DATA feldolgozására megy rá legyen szó drónos, műholdas, társadalmi/gazdasági/statisztikai adatok feldolgozásáról, precíziós mezőgazdasági fejlesztésekről)



A fentebb felsoroltaknak köszönhetően az ME-MFK képzéseit azért érdemes választani, mert közvetlenül már BSc-t követően is azonnal eltudsz helyezkedni a mérnöki diplomádnak köszönhetően (elhelyezkedés és kezdőfizetésről ne is beszéljünk), továbbá DUÁLIS formában is válazthatod őket dolgozol és tanulsz = pénzt keresel és diplomátszerzel, munkatapasztalt az egyetemi évek alatt).



Sok PTE, ELTE, SZTE, DE hallgató BSc-t követően jelentkezik ét, mert érzi a mérnöki papír fontosságát!



Érdemes még megkukkantani a nemrég elkészült 360°-os videót az ME Műszaki Földtudományi alapszakról. nagyon sok érdekes és hasznos információt tudhatsz meg belőle.



https://www.youtube.com/watch?v=ziK6OvewX6Q



Ha mérnökként, a világ bármely pontján jelenlevő földtudományi problémákra akarsz választ adni (ergo gyorsan elhelyezkedni és jó fizetést is kapni) akkor javaslom az ME-MFK-t

2021. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!