Mennyire keresik még a cégek a gépészmérnököket?
Így 2020-ban még mindig van annyira keresett egy gépészmérnök, a munkaerőpiacon, mint mondjuk a többi frekventált mérnöki diploma pl.: villamosmérnök, mechatronikai mérnök, mérnökinformatikus?
Tulajdonképpen milyen feladatokat lát el egy cégnél?
Foglalkozhatsz tervezéssel, gyártással, minőségbiztosítással, projektmenedzsmenttel és sales-sal is akár.
És azért még mindig a keresettebb és fizetett mérnök szakok között van. Az It-sek meg a villamosmérnökök vannak a topon ilyen téren de azért ezeket leszámítva sztem a mérnök szakok közül a gépész azért nagyon jó.
Nem olyan mint egy élelmiszer vagy építész mérnök.
Köszönöm a válaszod. Egyébként te milyen műszaki diplomát ajánlanál még ezeken kívül. Tulajdonképpen széles és sokoldalú a paletta, viszont rengetegen nem tudnak elhelyezkedni a szakmájukban, mert nincsenek az országban olyan cégek, amik foglalkoztatnák pl.: biomérnök, molekuláris bionika és műszaki földtudományi.
Erről mi a meglátásod neked és a többi hozzászólónak.
A műszaki földtudományon sok szakirány van. Az olajjal mehetsz a MOL-hoz pl. de sajna abban nem vagyok otthon, én anyagmérnökin vagyok, csak hallomásból tudom.
Nagyon keresik a gépészt egyébként, nagyon sok, az első által felsorolt munkakört láttam meghirdetve,ahová kiemelték, hogy gépészt várnak.
Négyes, egyértelműen nem egyformán jó.
Én úgy rangsorolnám, hogy villamos, logisztika/gépész (a logisztika a lean-nel meg az ipar 4.0-val nagyon keresett, de a gépész is nagyon népszerű), és végül az anyagmérnök. Nem mondom, hogy lehetetlen elhelyezkedni, mert nem az, de kisebb pénzek vannak benne. Előnye, hogy alig képeznek belőle az országban, elvileg ezért nem látod profession-ön, mert inkább az egyetemet keresik meg, hogy közvetítsen nekik embert.
Én végzős anyagmérnökként nagyon erősen elgondolkodtam a gépész mesteren/logisztikán. Engem nagyon érdekel a lean terület, de ez teljesen szubjektív.
Ha valamelyik különösen kedves neked ezek közül, szerintem arra menj, mert egyik szak sem könnyű (ME-anyagmérnök azért barátibb, mint bármely gépész, nálunk nincsenek szigorlatok). Lelkileg nem lesz könnyű a gépész/villamos vonal, még rosszabb lenne, ha még nem is igazán akartad, de jobban tetszett a fizu (tényleg jobb, ez kétségtelen, és a lehetőseg is sokkal több).
Szerintem is jó, ha kétféle.
Én gépész BSc után mennék logisztika MSc-re. A gépészen tudsz szakosodni pl. CAD-re (nem ez a neve, talán gépgyártás tervező?), utána pedig a logisztika mesteren a lean/ipar 4.0 vonalra. Így két kelendő szakterülethez lesz képesítésed.Ha jó vagy CAD-ből, nagyon sok ajtó nyílik meg előtted.
De erről hallgass meg tényleges gépész kollégákat is azért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!