ELTE programtervező informatikus szoftveralkalmazó szakirány. A lenti kérdésekre tudnátok válaszolni?
Sziasztok! Érdeklődnék a fenti szakkal kapcsolatban elsősorban olyanoktól, akik ott tanulnak vagy valaki miatt jobban ismerik a szakot.
Egy héten kb hány előadásotok és gyakorlatotok van? Milyen arányban vannak a matekos és a programozós órák? Láttam a tanmenetet a honlapon, de azért az mégse az, mintha tőletek hallanám, a ti véleményeteket, tapasztalatotokat.
Láttam van számítógépes grafika nevű óra a 4. félévben azt, hogy kell elképzelni?
Mennyire “nehéz” összességében a szak? Én gimiben 5ös vagyok matekból vannak részek, amik kifejezetten mennek, van amik kevésbé, de azokat is értem. A Pythont és JavaScriptet tanulgatom.
Szorgalommal lehetséges elvégezni a szakot akkor is, ha nem a matek versenyre járós típus vagyok?
Milyen az egyetemi légkör, az emberek? Vannak egyesületek (nem tudom hogy hívják őket)?
Az órákra kell lapton vagy van az egyetemen/otthoni pc-n dolgoztok?
Egyelőre ezek a kérdések jutottak eszembe, válaszaitokat előre is köszönöm!
Ahogy a mintaterv is írja, 5-7 tárgyunk van egy félévben. Ezek többségéhez tartozik egy előadás és egy gyakorlat hetente. Ezek mellé felvehetsz további tárgyakat, akkor annyival több órád lesz.
A matek-programozás arány árnyalt kérdés. Egyrészt előfordulhat, hogy egy programozós tárggyal annyit kell foglalkozni, mint két matekossal, vagy fordítva, másrészt nem lehet minden tárgyat eszerint besorolni, (pl. algoritmusok, fordítóprogramok), illetve különleges körülmények is előfordulnak. Nekem volt olyan félévem, ahol kettő programozós tárgyam volt, de ezekre egyszerre lehetett tanulni. Másik félvében egy programozós tárgy igényelte az időm jelentős hányadát (nem a pozitív értelemben).
Én azt mondanám, hogy körülbelül egyenlő arányban voltak elméleti és gyakorlati feladataim, az aránnyal meg voltam elégedve, azonban mióta én kezdtem, megváltoztatták a tantervet a gyakorlat javára. Néhány elméleti tárgyat kivettek, és gyakorlatiakat tettek a helyükre, amelyek egy része ráadásul nem is tesz hozzá semmit a korábbiakhoz tudásban. Én ezzel nem értek egyet, de a tipikus jelentkező erre vágyik. Ha már most a C szakirányt célzod meg, akkor gondolom te is.
Ugyanemiatt nem nagyon kell a matek miatt aggódni sem, ahhoz képest, hogy régen matematikus szaknak hívták, most gyakorlatilag gyenge képességű diákoknak is ajánlható a szak; a tanterv-változtatással még egy nagy lépést tettünk ebbe az irányba.
Miért emelted ki a számítógépes grafikát? Ugyanúgy kell elképzelni, mint a többi tárgyat, előadás és gyakorlat van belőle. Az előadás nem túl maga színvonalú, aminek én örülök, mert nem érdekel a tárgy. De legalább a vizsga is következetesen könnyű. A gyakorlaton OpenGL van SDL környezetben, itt vannak a gyakorlat anyagai, már most nekiállhatsz, ha szeretnél:
A baloldali menüből kiválasztva letöltheted az előadás diáit is, ha képet akarsz kapni róla, hogy mit tanulunk.
Nem tudom mit értesz egyesület alatt, fixcsoportos beosztás van az első félévben kötelezően, utána választhatóan, de a kari informatikusok azt mondták, hogy éppen lebeszélni próbálják a dékánt erről a lehetőségről; lehet hogy mire odakerülsz, sikerül nekik; ill. az új tanterv is bekavarhatott ebbe.
A laptop kérdést magadnak kell eldönteni. Nem kötelező; ahol szükség van rá, az órák géptermekben zajlanak. Praktikus tud lenni, hogy a gyakorlatokon írtakat nem kell elküldözgetni magadnak (márha egyáltalán szeretnéd, hogy meglegyen), hanem ugyanazt a gépet használod otthon is, mint bent. Az órák látogatása kötelező, akkor is, ha az előadásmód egy nagy szar, vagy csak más forrást akarsz követni, vagy le vagy maradva, emiatt fölösleges bent lenned. Ilyenkor is jól tud jönni egy hordozható gép, hogy tudj addig mást tanulni, vagy beadandókon dolgozni. De lehet úgy is érvelni, hogy ez nem ér meg 200 ezer forintot.
Egyelőre ezek a válaszok jutottak eszembe, előre is szívesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!