Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik a pótfelvételi...

Voguelilias kérdése:

Hogyan működik a pótfelvételi ponthatára?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy aki mondjuk a költségtérítésesre jelentkezett de nem érte el a minimum 200 pontot az potfelvételizhet-e? Pótfelvételin lejjebb viszik a ponthatárokat vagy az hogy működi? Én még nem láttam ilyet, de valami őrültséget hallottam a rádióba ma miszerint a pótfelvételin csökkenek a pontok...
2010. júl. 24. 01:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A 200 pontot nem viszik lejjebb, az a minimum.

Amúgy sem viszi senki lejjebb, a jelentkezők alakítják ugyanis. Ugyanúgy működik, mint a rendes felvételi.

2010. júl. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A ponthatárok nem úgy működnek, hogy valaki gondol egyet és felemeli a ponthatárokat:)

Pótfelvételin meghirdetik, hogy maradt pl. 50 szabad hely a bgf-pénzügy számvitel költségtérítéses képzésen. Ide lehet jelentkezni a pótfelvételi keretében. Mondjuk jelentkezik ide 70 ember. Nos annyi lesz a ponthatár, amennyi pontja az 50. (vagyis utolsó) üres helyet betöltő hallgatónak van. A maradék 20 ember nem kerül be. Tehát a ponthatárokat a jelentkezők alakítják. Minden ponthatár azon múlik, hogy hány ponttal rendelkező emberek jelentkeznek. De az biztos, hogy a minimál ponthatárt nem viszik lejjebb, hiszen 200 pont alatt már tényleg ne akarjon senki továbbtanulni.

2010. júl. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!