Szerintetek van “értelme” magyar-irodalom szakra menni?
Figyelt kérdés
A szegedi btkra jelentkeztem magyar-irodalom szakra, de kaptam pár olyan negatív kommentet, hogy nemhogy a továbbtanulástól de sokminden mástól is elment a kedvem. Írni szeretnék, könyvekkel foglalkozni, fordítani, de már azt se tudom, hol áll a fejem.2020. febr. 14. 15:56
1/6 anonim válasza:
Szerintem ha ez a vágyad és tényleg érdekel, akkor menj oda. Az utóbbi években jó kis tanszék alakult ki, egész pezsgő szakmai élettel. Ha csak azt említem, h. több kortárs író, költő is tanít/tanított itt, illetve járt ide. Kreatív programokat is szerveznek pl. író-olvasó találkozók, felolvasó estek, novella pályázat, könyvkiadók napja és még sok más.
2/6 anonim válasza:
én is azt választanám, amit szeretek- majd lesz valahogy (min. egy idegen nyelv legyen mellé magas fokon).
Olyannal foglalkozni egy életen át, ami nem érdekel nem szeretek: katasztrófa! nincs az a pénz, amiért megérné.
3/6 anonim válasza:
Magyar-angol szakkal fordítóként, nyelvtanárként meg is fogsz élni, gazdag nyilván nem leszel.
4/6 anonim válasza:
Hát ha nem feltétel hogy el is tudj vele helyezkedni akkor hajrá. Hobby szaknak piacképes végzettség mellé elmegy.
5/6 anonim válasza:
Én nem tartom egy reális jövőképnek.
6/6 anonim válasza:
Persze, és eleve nem kell foglalkozni olyanokkal, hogy ki mit mond. A legtöbb esetben semmilyen információ, bizonyított tudás vagy tapasztalat nincsen az ilyen mondatok között. Én anglisztikát végeztem, szóval tudom, hogy milyen. Sokaknak fogalmuk sincsen, hogy miről szól egy ilyen szak, mit nyújthat és milyen lehetőségek vannak. Csomóan nem is tudnak abban gondolkozni, hogy egy képzés nem egyenes úton készít fel egy adott munka elvégzésére, illetve eleve az informatika folyik a csapból is, amitől már lassan falnak megyek.... Egy bölcsészettudományi szakon pl. eleve elég sok kompetenciát fejleszthetsz és igenis szerezhetsz használható tudást (pl. fordítás, prezentációs technikák, nyelvtanítás és nyelvtanulás folyamata, kutatásmódszertan, fejlett kommunikációs készség stb.). Magyar szakon is lesz lehetőséged specializáció és/vagy minor választására is, illetve mesterképzéseken is tovább tudsz tanulni. Az írás és a fordítás sem egy megvalósíthatatlan álom, teljesen reális elképzelés lehet. Vagy én pl. most levelezőn elkezdtem a hungarológia mestert is, magyar mint idegen nyelv szakirányon és nagyon szeretem. Már az anglisztika alatt is tanítottam magyart külföldieknek, viszont szerettem volna többet tanulni és fejlődni ezen a területen és emiatt kezdtem el ezt a képzést is. Szerintem ez is egy jó alternatíva, ha valakit érdekel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!