Hogyan lehetnék bányászmérnök?
Magyarországon a műszaki földtudományi alapképzési szak után lehet menni bánya és geotechnikai mérnökire, de állitólag egyik sem túl nívós, főleg nem az alapképzés... Azzal állitólag önmagában nem is nagyon lehet elhelyezkedni.
De mivel Magyarországon nem nagyon van szükség ilyen mérnökökre, így valószínűleg kanadába, vagy ausztráliába szeretnék majd menni... Inkább előbbibe. Azt olvastam, hogy jóval könnyebb kijutni mint az U.S.A-ba.
Ott viszont nem tudom, hogy alkalmaznának e ezzel az MSc-vel, szerintem nem.
Vagyis kellene egy ottani.
Nézegettem ottani egyetemek "bányászmérnök" mesterszakjait, de nem egyértelmű, hogy egy olyan alapszakot mint az itthoni műszaki földtudományi, elfogadnának e mesterhez...
Illetve az sem egyértelmű nekem, hogy mi kell hozzá amúgy, hogy felvegyenek... Amit tudok, hogy ki kell fizetni a tandíjat -, ez nem jelent problémát-. Kell egy TOEFL nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű, valamint egy personal statement...
Az egytemek weboldalain ennyit találok, illetve mester szak esetén az szokott még lenni hogy első osztályú, vagy erős másodosztályú BSc kell.
De mivel ezek az egyetemek sokkal, de sokkal nívósabbak mint az itthoniak, nem hiszem hogy ennyi az egész.
Esetleg van itt más is aki bányában dolgozó mérnök szeretne lenni és jobban tudja, hogy ezt hogyan is valósíthatná meg, mint én?
Miskolci diplomával könnyen és viszonylag jó fizetésért el lehet helyezkedni. Igaz, ezekhez a viszonyokhoz kell az MSc.
Annyi igazság van az általad hallottakban, hogy nincsen túl nagy piaci kerelet az ilyen jellegű szakemberekre, viszont sok sincs belőlük, évente 20-30 ember szerez ilyen jellegű diplomát. Tehát lényegében kizárt, hogy huzamosabb ideig ne találj munkát. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg másfajta műszaki állásra is jelentkezhetsz, pl. folyamatmérnök.
Köszi a gyors választ!
A Miskolci Egyetemről ki lehet menni kanadába, vagy Ausztráliába?
Találnék a bánya és geotechnikai mérnöki MSc diplomával ottani munkát, bányában?
Mert ezeken a helyeken azért eléggé jelentős az "ipar"...
Írod, hogy nem szakirányú folyamatmérnökként is el lehet helyezkedni. Ez jó, ennek örülök, jó ha több lehetőség, alternatíva is van...
Érdekelne, hogy milyen területen reális, hogy ilyen végzettséggel folyamatmérnök legyen valaki. Pl. gépészmérnöki, egy multinál?
Kedves Kérdező!
Magyarországon is van kereslet a Bányamérnökre, akár már a BSc-s diploma megszerzés után is, melyet egy levelező MSc képzéssel kiegészítve nagyon is megalapozott tudásra tehetsz szert. A BSc-s képzést ráadásul duális formában is választhatod így kapásból az ipari partnernél gyakorlatban is elsajátíthatod egy Bányaüzem vezetésének, termelésének, rendszerének rejtelmeit.
Magyarországon több mint 600 bánya üzemel, jelentős nyugdíj közeli vezetőkkel, így évről évre folyamatosan szükség van a bánya- geotechnika mérnökökre. Továbbá külföldön tényleg csak rajtad áll hova szeretnél menni bányát üzemeltetni...
Végzett ME-MFK-s bányamérnök hallgatóik a világ szinte összes kontinensén dolgoznak (É-Amerika, Európa, Ázsia, Ausztrália, Afrika)
Ki arany-, ki vasérc, ki szénbányászatban, ki pedig metró- és egyéb alagútfúráson!
Szóval csak javallani tudom, ezen szakma választását. Továbbá Magyarországon egyedül csak a Miskolci Egyetem, Műszaki Földtudományi Karán lehet Bányamérnöknek tanulni!
geo-logic nagyon jól leírta. Sok okos mondja, hogy mivel már nincsenek bányák (már ez sem igaz persze), bányamérnökökre sincs kereslet! Ne higgy a sok kamunak.
(első voltam)
Köszi a válaszokat!
A duálison én is gondolkodtam már a műszaki földtudományib, illetve azon is, hogyha már hallgatókra is szükség van, akkor hogyan is lehetne "büfészak"...
De minden földtudományis kérdésnél lehúzzák a szakot.
a földtudományis lehúzós válaszok elsősorban a "sima" földtudományi szakot végzők csalódásából fakadnak. ELTE, Szeged, Debrecen, Pécs ahol földtudományi kutatóként végezhetsz BSc-n. Nehezebb az elhelyezkedés, sőt MSc végzése kötelező.
Míg a Miskolci Egyetem, Műszaki Földtudományi Kara MÉRNÖKÖK-et képez, így elhelyezkedés garantált, akár már BSc-t követően, de a cégek, külföldön is jobban szeretik ha MSc-t is végez a leendő munkavállaló.
SZóval az ME MFK ezért emelkedik ki a földtudományi oktatásból itthon, mert MÉRNÖK végzettséget/szemléletet ad így konkrét választ, eljárást, gépet, tevékenységet végezhetsz (lásd CH, ásványi nyersanyag kutatás - TERMELÉS, újrahasznosítás, lég-víz-talajszennyeződések megszüntetése, stb...)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!