Szerintetek ez jó ötlet?
- Egyfelül jó dolog a mai világban a több lábon állásra igyekvés, másrészt mind a pénzügy, mind a jog nehéz, sokéves, egész embert kívánó képzés.
- Ha jól számolok 19 éves leszel mire technikusi papírod lenne (4+1 év), így 1 év kihagyás után, 20 évesen kezdenéd az egyik egyetemet (5 év?), 25 évesen kezdenéd a másik egyetemet (5 év?). Nappalin szeretnéd? Családalapítás?
- Magam egyrészt nyomdaipari üzemmérnökit végeztem nappalin (3 év főiskola), majd 1.5 év katonaság (azaz 2 év kiesés) után végeztem el a programtervező matematikusit az ELTE-n (estin). Évkihagyás nélkül, 29 éves lettem mire megkaptam az utóbbi diplomát, a vége már nagyon nehéz volt munka mellett, hátam közepére sem kívántam már a vizsgázást. Nem véletlen, hogy tanulóéveim során 100 feletti UV-m volt összesen. És én még "békeidőben" rendszerváltás elött tanultam. Azóta nagyon felpörgött az élet. A maiaknak érzésem szerint sokkal nehezebb.
- Én csak azt mondom jól gondold meg ezt a halmozást!
2.
Köszönöm a valaszod.
Szerintem túlságosan előre tervezel. Persze nem baj, ha vannak elképzeléseid, vágyaid, de ennyire ne menj bele a részletekbe, mert akár 1 év alatt is képesek vagyunk annyit változni érdeklődési körileg, személyiségileg, hogy akkor meg már egy teljesen más tervvel állunk elő. Tapasztalatból beszélek. Ha belegondolok, hogy mit akartam gimi elején, illetve közben és mit akarok most, pár hónappal az egyetem előtt... Zajlani fog még az élet, szerintem te magad is sok változáson mész át fejben, gondolkodásmódilag, éppen ezért ne aggódj ilyeneken, mindig a soron következő lépés legyen szorosan a szemed előtt, jelen esetben a gimi, ahova menni szeretnél. Utána hidd el, alakulni fog ez.
Amit az 1 év kihagyásról gondolok: nos, az előző válaszolóval nem feltétlen értek egyet, miszerint aki kihagy egy évet, már tuti nem ül vissza az iskolapadba. Igen, az esetek többségében ez valóban megtörténik, viszont én is jelenleg kihagyok egy évet, de az egyetemi jelentkezésem köszöni szépen jól van, folyamatban van, be is fogom adni. Tehát az,hogy valaki visszamegy-e tanulni, elszántság kérdése, ill. hogy milyen irányba szeretne elhelyezkedni (mivel van olyan szakma, amihez muszáj egyetem).
Valamint azzal a válaszolóval is egyet kell értenem, aki azt írta, hogy ez amiket leírtál eléggé szerteágazó és valszeg értelmetlen is lenne ezt mindet megcsinálni. Éppen ezért javasoltam neked azt, hogy egyelőre ne agyalj ezen, hanem majd az évek múlásával ki fog alakulni benned, hogy melyik irányba is vágysz leginkább és annak megfelelően fogsz egyetemi szakot is választani.
Szerintem nagyon gyerekes a felfogásod, ami ha még 14-16 éves vagy, akkor nem baj, ellenkező esetben viszont...
Ha elvégzed ezt az elektrotechnikai technikus szakot, akkor miért nem hasonló irányba tanulsz egyetemen majd?
Olyan, hogy pénzügy egyetem nem létezik, pénzügy-számvitel van, vagy esetleg a gazdálkodási és menedzsment még az, ami a pénzüggyel foglalkozik mélyebben. A pénzügy-számvitel valójában inkább a számvitelre képez. Ezen képzések 3,5 évesek. Ezután mehetsz mesterre, ahol már létező kategória a pénzügy ez további 2 év.
A jogi egyetem osztatlan képzés, ami azt jelenti, hogy legalább 5 év elvégezni.
Részemről a gazdasági egyetemi szakokról nyilatkozhatok. Ha nem tanultál előtte gazdaságot, akkor elég nehéz tud lenni, simán csúszhatsz. Ha csak a matek 1 nem sikerül, már ugrik a bev.közgáz, amire épül a mikro-, majd a makroökonómia, végül a nemzetközi kg. Ez máris minimum 1 év csúszás, ha nem több.
A jogi sem lehet könnyebb, minden jogi egyetemista ismerősöm rengeteg magolást emleget.
Egyébként mire ezeket elvégzed, legjobb esetben is 30-32 éves leszel, most őszintén, melyik munkáltatónak fog kelleni egy 25 év feletti teljesen pályakezdő? Még ha el is helyezkedsz benne, mire eljutsz a területi képviselő posztra, az minimum 10 év. (Persze csak egy olyan banknál, ami nívós, és nem a csókosok kerülnek ebbe a pozícióba. Ez esetben soha nem jutsz el oda..)
Összességében a terved brutál nagy hülyeség, de ez az én véleményem, neked kell döntened..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!