Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezt egyszeruen nem ertem,...

Ezt egyszeruen nem ertem, tenyleg ennyit szamit a protekcio?

Figyelt kérdés
Most felveteliztem es tavaly ismertem egy lanyt aki 46 irasbelivel felvettek egy eleg jo gimibe protekcioval. Most kerdezem en aki 80 pontot ertem el, hogy most nem igazsagtalan? Az ilyenek miatt fogok en is kiesni szerintetek? Mert en nem ismerek senkit abbol a sulibol aki degitene

2020. jan. 23. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nyílt titok, hogy általában a sulikban van 1-2 „igazgatói/osztályfőnöki hely” az osztályokban, ahová így kerülnek be gyerekek. Egy barátom azt mesélte, neki anno „megsúgták”, hogy ha bemegy a kiszemelt (egyébként jó hírű, erős) suliba, akkor alkudozhat az igazgatóval, mennyit szán arra, hogy a gyerekét felvegyét. De ismerek olyat is, aki nem pénzért, hanem ismeretségi alapon jutott be így jó suliba… egyébként én nem irigylem, mivel okos gyerek, csak a felvételit túlstresszelte, és elszúrta.

Szerintem ez az egész felvételi rendszer úgy szar, ahogy van, mert túlajdonképpen azok is jogosulatlan előnyt élveznek benne, akiknek a szülei képben vannak, segítik a gyereket, és megengedhetik maguknak, hogy mondjuk különórákra járjon. Az alapvető cél az volna, hogy a képességek szerint szűrjön a felvételi, de nyilván jobbak az esélyei annak a gyereknek, akinek különtanárai vannak, mint annak, aki „csak” otthon gyakorol egyedül. Ezért lehetséges az, amit egy barátunk gyerekek mesélt, hogy az osztályukban eleinte mindenki a felvételi pontjaival hencegett, majd később érdekes módon a sok pontot írók legtöbbje nehezen tartja a tempót. Kicsit olyan ez, mintha doppingolnák őket a felvételi előtt, később, mikor már „nem hat a szer” pedig kijön, hogy ki az igazán tehetséges.

De szerintem ne aggódj, nem előled veszik el a helyet, hiszen a protkós helyekre nem lenne esélyed egyébként sem.

2020. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mire alapozod hogy protekcióval jutott be?
2020. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerose ott tanitott es igy vettek fel
2020. jan. 24. 16:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is voltak anno protekciosok elitgimibe. Persze nem igazsagos, de osztalyletszamon felul voltak, szoval ki nem turtak senkit. Az egyik hulye volt es at is ment aztan mashova, a masik vegig kituno volt, most orvosin van.
2020. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!