Gimi vagy szakközép?

Figyelt kérdés
Melyikbe érdemes mennem? Jobb szeretnék valami szakmával a kezemben kikerülni a suliból, de viszont valahogy egyik sem vonz, bár nem tudom milyenek vannak. Főiskolára is lehet mennék, de félek, hogy pl orvosi nagyon nehéz lesz. Ti mit választanátok? Illetve ha valakinek van kedve, tudna segíteni hogy milyen szakok léteznek középiskolában?

2020. jan. 12. 09:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
84%

Hat figyelj szerintem szakkozepen gpndolkozz mivel ad szakmat es ha esetleg nem akarod utana elmehetsz barmilyen szakra egyetemre , fosulira. En pl kereskedelmen vagyok es nagyon nem vonz de megcsinalom mert evekkel kesobb jol johet

A mi sulinkban pedig van olyan h 4. ev utan barmilyen szalmat tanulhatok....

Minden iskolaba mas szakok vannak nalunk van turisztika stb bar nem tudom hova jarsz ezert nem tudok segiteni ebben

2020. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképpen a szakközépiskolát javasolnám. Én gimnáziumba jártam, és eléggé megbántam. Családban rajtam kívül mindenki szakközépbe járt, illetve baráti körben is ebből vannak többen. Most jelenleg egyetemre járok, és tapasztalom, hogy akinek már előtte volt szakmai rálátására a dolgokra sokkal könnyebben boldogul, mint azok, akik gimnáziumból jöttek. A gimnáziumok szinte semmire nem tanítanak. Oké, az érettségire rendesen felkészítenek, félre értés ne essék, de egy szakközépben is meg lehet írni jóra az érettségit, viszont ott legalább kapsz szakmai dolgokat, kapsz egy iránymutatást saját magadnak, hogy a későbbiekben szeretnél-e azzal a szakmával foglalkozni vagy sem. Kicsit beledobnak már tizenévesen a felnőtt világba (pl. szakmai gyakorlatok stb.). Szóval én mindenképpen a szakközepet választanám, ha újra kezdhetném, még akkor is, ha elsőre nem sikerül azt a szakot megtalálni, amivel életed végéig foglalkozni szeretnél.
2020. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Sosem kedveltem a szakközepeket. Nálunk az ment oda, aki képtelen volt bejutni a gimibe. Többnyire szakmunkások lettek belőlük, festenek meg főznek, egy orvosinak a közelébe nem jutsz, ha ezt választod.


Nyilván, ha szakmunkás ember akarsz lenni a jövőben, menj ilyen iskolába, de ha felsőoktatási terveid vannak, akkor gimnázium. Egyértelműen. Nem csak azért, mert ott rendesen tanítanak, hanem a közeg miatt is. Van egy-egy különleges galamb a pincérképzőben, aki aztán bejut egy főiskolára, de nem ez a jellemző.

2020. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Én gimnáziumba jártam; órát tartottam szakközzépben és gimiben is... Gimnáziumba menj!

Ezt a logikát nem értem, félsz, hogy az orvosi nehéz. Akkor válassz valamit, ami jobban megy neked. De az még olyan messze van, van időd kitalálni.

2020. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakközépiskola nem ad érettségit csak szakmát (a régi szakmunkásiskolának felel meg). Jellemzően oda nem a szellemi elit gyerekei járnak és nem közülük kerülnek majd ki a jövő Nobel díjasai.


Szakgimnázium jelenleg 5 éves, ad szakmát is érettségit is. Ha jó sulit választasz akkor a szakmában elmélyülhetsz és még egyetemre is van esélyed. Ha rossz sulit választasz akkor elcseszted az életed. Nagyon nagy hátránya az, hogy rájössz két év múlva, hogy utálod a választott szakmádat, akkor nem tudsz másik szakmára menni és megint elcseszted az életedet.


Gimnáziumban érettségit szerzel és utána is tanulhatsz szalmát majd technikumi keretek között. vagy mehetsz egyetemre. Nagy előnye, hogy nem 14 évesen hanem 18 évesen kell eldöntened, hogy mi szeretnél lenni. Én a gimit javaslom.


Mindhárom iskolatípusban lehet nagyon jól választani és lehet nagyon mellétrafálni. Javaslom, hogy a központid eredményétől függően válassz magadnak iskolatípust.

Sok sikert!

2020. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Szakgimnáziumokkal nincs semmi baj. Szerintem minden szempontból jobb egy szakgimi mint egy sima gimi. Feltéve ha már 8. osztályos korodban tudod mit szeretnél.

Vannak EÜ-s szakgimik is, ott kapsz egy kis alapot ebből is meg abból is, +1 évet maradsz talán még ápolói szakmát is kapsz. Mindenképp jobb némi EÜ-s tapasztalattal menni orvosira mint sima biosz/kémia vagy fizika érettségivel.

Ez igaz a többi szakra is. Mérnökinfóra/gazdinfóra vagy proginfóra is jobb úgy menni, hogy előtte informatikai szakgimibe jártál. Közgáznál is ez a helyzet.


Nálunk sokkal nehezebben tudták azok felvenni a tempót akik sima gimiből jöttek egyetemre, de ez nem is titok.

Én a szakgimit ajánlanám.

2020. jan. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen gimnázium.

A szakközép a szakiskola, ami szakmát ad, érettségit nem és általában olyan is a színvonal, embert nem ismerek onnan, aki egyetemre ment volna.... A szakgimi pedig normál értelemben nem ad egyszerre érettségit és szakmát is, a rendes végzettséget csak 5. évben lehet megszerezni, az érettségit követően. Érettségin az 5. választható tárgyak szakmai tárgy ugyan és elviekben kap miatta az ember szakmai papírt, de attól az még nem egy valamit is érő rendes szakma. Magyarul, ugyanott tartasz mintha elmentél volna egy gimnáziumba és utána mész el szakmát tanulni, csak egy szakgimiben azt megelőzően rosszabb minőségű oktatást kaptál. Ha később egyetemre szeretnél majd utána menni, akkor hátrány... A felvételi tárgyak és a pontszámítás szempontjából pl. nem mindegy, hogy te most hány tárgyból érettségizel, mire tanulsz stb., mert a szakmai tárgy csak akkor számíthat, ha éppen elfogadják egy adott szakon. Nem egy ember van, aki közben meggondolta magát és a háta közepére sem kívánta a szakmai tárgyakat vagy hasznát sem vette később sem, mert más területen akart tanulni. A természettudományok oktatása miatt is rosszabb, hiszen “komplex természettudományt” tanulnak, majd később csak egy a szakmacsoporthoz közel álló tárgyat, míg gimiben normálisan tanítják őket. Csak egy idegen nyelvet oktatnak, míg gimiben kettőt. Nekem az a tapasztalatom, hogy egyetemen könnyebben is boldogulnak azok, akik gimnáziumból mentek.

Szerintem, ha valakinek nincsen konkrét elképzelése, nincsen konkrét szakma, ami érdekli és esetlegesen tovább is szeretne tanulni, nem csak lebzselni akar valahol, hanem tanulni is, akkor egyértelműen gimnázium.

2020. jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Szakközép alatt a mostani szakgimikre gondolsz?Mert ha igen akkor a szakgimi sokkal jobb,személyes példa,ha most nem tanulnék 4-5 évig infot akkor az egyetem sokkal nehezebb lenne talán teljesithetetlen is
2020. jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
2. hozzászóló vagyok, természetesen én is a szakgimnáziumokra gondoltam, és nem a szakképzőkre
2020. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Én le vagyok ott ragadva, hogy a szakközép nem ad érettségit. Jó, gondolom ez csak át van nevezve, mert amíg én jártam középiskolába, addig a szakközepek is adtak érettségit. Lehet azóta szakgimi a nevük. Mindegy is.

Én gimnáziumba jártam. Nem volt kiemelkedően erős gimi, de rossz sem. Viszont engem gyógyszerészetire egyáltalán nem tudtak felkészíteni. Így kihagytam egy évet elmentem egy szakközépbe (akkoriban így hívták) vegyésztechnikus szakra. És egy év alatt 10× annyit tanultam, mint a gimiben. Egy ilyen iskola 5 év, de van érettségid, és ha olyan szakmát választasz amivel kapcsolatos egyetemre jelentkeznél, akkor nagy segítség.

Ebben a suliban ilyen szakok voltak: vegyipari technikus, villanyszerelő, környezeti;fenntarthatósági ismeretek, pedagógia, számítógép szerelő

2020. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!