A szabad bölcsészet alapképzési szak + filozófia mester mennyire nehéz? Van olyan nehéz mint egy orvosi egyetem, vagy egy műszaki BSc + MSc?
Nyílván teljesen más, de ettőlmég lehet hasonlóan nehéz, vagy akár nehezebb...
Ahogyan az általános orvosi és a villamosmérnöki is teljesen más, mégis mindkettőről tudjuk, hogy baromi nehéz...
Illetve azzal is tisztában vagyok, hogy van egy szubjektív faktor is, akit nem érdekel egy adott szak annak az nehéz lesz, akit pedig nagyon érdekel annak könnyebb...
Mégis arra kérlek titeket, hogy ne ezt a magyarázatot spammeljétek, a lehető legobjektívebb képet szeretném kapni ezen szak nehézségéről...
Ha olyan válaszolna aki ezt is elvégezte, vagy járt rá, illetve egy klasszikus nagy kihívást jelentő szakra is járt, mint pl. az orvosi, vagy egy komolyabb műszaki szak, az lenne a legjobb...
De mivel tudom, hogy az ilyen ember ritka, ezért bárki válaszát szívesen várom.
Előre is köszi!
Én műszakin végzek következő félévben, ismerősöm szabad bölcsész alapra járt (és ott is hagyta, mert nem volt értelme és lusta is volt), beszéltünk vizsgaidőszakban. Ő este 6-kor kezdett el tanulni a másnapi vizsgájára, egész éjjel fent volt, de közben sorozatot nézett, velünk beszélt, az idő 60-70%-át másra fordította, mégis 4-5-ös volt a legtöbb jegye.
Ha én ilyet csinálnék, kivágnának már a beugrókon (a vizsga, amire tanulok éppen -1-ről indul, mert két beugrója is van, ha mind a kettőn átmentél, akkor van meg az egyes). És még csak nem is BME-s vagyok, azt is tegyük hozzá. Egy-egy tárgynál lehetett megtenni, de annak általában az az előzménye, hogy az aláírásért meggyötörnek, így már könnyebb a 2-3-as a vizsgán.
A filozófia mesterről nem tudok mit mondani. Gondolom, hogy kihívás, főleg, hogy a szabad bölcsészeten nem sok filozófia alapozást kapnak, ha jól tudom (inkább ilyen médiaismeretek voltak meg képzőművészet ismerősömnek, ahogy hallottam). De azt kizártnak tartom, hogy mérnöki mesterképzéssel vetekedne, ahol szimulációkat kell írni, programozni, szilárdságtan van, differenciál egyenletek, a műszaki folyamatok mögött lévő matematikai hátteret (szintén differenciál egyenletek) levezetni és összekötni azzal, amit tapasztalsz.
Mikor engeditek már végre el ezt? Hogy mi mennyire "nehéz"? Mikor értitek meg, hogy a "nehéz" borzalmasan szubjektív és az emberek nem ugyanolyanok, ugyanolyan képességekkel és gondolkozásmóddal? Mi értelme ezen egyáltalán elmélkedni? Semmi más értelme nincsen, csak az, hogy sarat lehessen dobálni másra és veszekedésre.
Keressetek már más hétvégi elfoglaltságot, mint egy anonim oldalon halál értelmetlen dolgokon veszekedni és utálkozni.
Köszi az eddigi válaszokat!
Nem, nem trollkodom.
A lenézett olyan lenézett szakokról mint az egyiptológia és a filozófia hallottam már nagyon sokszor, hogy elképesztően nehezek...
Én amúgy nem valószínű, hogy jelentkezek majd bármelyikre is (bár érdekelnek), de ezt szeretném tisztába tenni, hogy akkor most valóban mennyire is nehéz a filozófia a szak.
Mert egyik oldalról azt hallom, hogy bizony a legnehegebb szakokhoz sorolandó, s kifejezetten magas IQ is szükséges az elvégzéséhez (legalábbis a logikát gyakran felhozzák), a másik oldalról, főleg mérnökök részéről pedig gyakran azt hallom, hogy "na de hogy lenne már ez egy nehéz szak", "egy mérnöki mesterséggel össze sem hasonlítható", vagy akár azt, hogy "oda kifejezetten a legalja réteg megy"... Persze ezt olyan mérnököktől akik nem jártaj filozófia mesterre.
Viszont olyan orvosról már hallottam aki elvégezte a filozófia mestert és azt mondta, hogy ugyanolyan nehéz mint az orvosi, csak más.
#3. Attólmég, hogy két dolog teljesen más a nehézségük összevethető...
Valamint attól, hogy biztos van olyan ember akinek a villamosmérnöki nem jelent semmilyen kihívást, míg a többségnek igen, s objektíven kijelenthető, hogy nehéz.
Ha téged ez ilyesmi összevetés ennyire zavar, akkor miért fektettél mégis abba energiát és időt, hogy megírj egy olyan választ, amire külön felhívtam a figyelmet, hogy engem legalábbis nem érdekel?
Ebben részben egyetértek, bár az közismert tény, hogy az orvosi mérnökik szakok nehezebbek mint pl. egy HR, s ezt egy HR-es sem fogja nagyon vitatni... S ezt azért az is tudja aki nem járt egyikre sem.
Én komolyan nem értem, hogy milyen sárdobálásról beszélsz.
Nem értem, hogy miért tilos azt bevinni a diskurzusba, hogy melyik szak mennyire nehéz...
Szerintem attól, hogy egyik könnyebb, vagy nehezebb, nem következik semmi azon túl, hogy könnyebb vagy nehezebb.
Sem az, hogy mennyire hasznos, sem az hogy mennyire van rá szükség...
Ugyanakkor egy másik kérdés alatt ezeket is meg lehet beszélni, de engem most csak a filozófia szak nehézsége érdekel.
Hoppá, véletlenül elküldtem
Szóval alapvetően nincsen bajom a humán területekkel és azért a logikám, a reál gondolkodásom sem teljesen nulla. Viszont a filozófiás tárgyaimat konkrétan mindig vegigszenvedtem és nagyon nehéz volt számomra. Jó, persze nem is azok érdekeltek a legjobban, de ugyanúgy teljesíteni kellett mint bármi mást, ami nekem addig nem okozott gondot... Az olvasás, az összefüggések keresése, nyelvészeti elemzések, a magolás stb., stb. semmi nem fogott ki rajtam annyira azon a képzésen, mint a filozófia. Valahogyan azt éreztem, hogy annyira megfoghatatlan, annyira távol áll tőlem, annyira elvont, annyira mély, annyira összetett stb., hogy képtelen vagyok megérteni. Végül sikerült teljesíteni ezeket a tárgyakat is, de nem volt egyszerű és őszintén nem is értettem meg belőle sokat, hiába lett meg. Filozófia szakra nem jártam, de ha belegondolok, hogy ez csak egy-két tárgy volt és ott ez megy éveken át.... Én nem lennék rá képes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!