BCE Gazdálkodás és menedzsment szakáról melyik mesterképzést ajánlanátok?
Szerintetek melyik a legéletképesebb gazdasági mesterszak? Én leginkább közgazdasági elemző, pénzügy mesteren gondolkozom, de meghallgatnám a ti véleményeteket is. Mehetek ezekre a mesterekre erről a szakról egyáltalán?
Még gimis vagyok, de úgy hallottam, hogy megfelelő nyelvtudás és mester nélkül semmit sem ér ez a szak. Ez mennyire igaz? Látom, hogy telített a piac, de ha Corvinuson végzek, az jelent valami előnyt?
Szia! Tehát először is, itt összefoglaltam pár szóban, mit kell tudni a gazdasági szakokról: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..
A gazdálkodás és menedzsment természetes mesterszakja a vezetés szervezés, de én jobban ajánlom a pénzügy mesterszakot, jobban jársz vele. Egy másik (de költségesebb) módszer, hogy nem klasszikus mesterszakot végzel, hanem elmész kicsit dolgozni, és utána végzel egy MBA-t. Vagy ezeket kombinálod (gazdmen BSc + pénzügy MSc + 5-8 év után egy EMBA [executive MBA]).
A közgazdasági elemző egy nagyon jó mesterszak (az alkalmazott közgazdaságtan természetes mesterszakja), de a gazdálkodás és menedzsment alapszak után... szerintem “kicsit” nehéz lenne. Ha ennyire mélyen érdekel a közdazdaságtan, akkor inkább menj eleve alkalmazott közgazdaságtanra vagy gazdasági és pénzügyi matematikus osztatlan szakra (persze ehhez felesleges a közdazdasági elemző mesterszak, mivel “all included”). A gazdmen egy sokkal könnyebben elvégezhető, éppen csak a szükséges elméleti alapokat adó menedzserképzés. (Bár, egyik kollégám pont így végzett: gazdmen alapszak + közgazdasági elemző mesterszak, igaz, mindezt Németországban: BWL BSc + VWL MSc.)
Jó egyetem a Corvinus, ha teheted, menj ide, de jó még az ELTE is, és ha menedzsment szakra mész, akkor totál jó a PTE meg a BGE meg a BME is, nem ezen múlik.
Ami viszont fontos lehet:
1) Keress minél jobb gyakornoki helyet minél nagyobb multinál, minél érdekesebb és relevánsabb munkát. Tanulj sokat, légy szerény de ambíciózus, dolgozz nagyon sokat és precízen.
2) Juss ki külföldre Erasmussal
3) Még jobb, ha be tudsz kerülni CEMS programba, ezt még nyugaton is elismerik.
A gyenge alapokat is lehet pótolni már egyetem előtt is (például először biztonságból leérettségizel alap matekkal, majd nekimész csak az emelt mateknak a következő évben és addig tanfolyamra vagy tanárhoz jársz), de az egyetemen is. Mindenesetre a banki matematika nagyon kemény, erős matekos alapok kellenek hozzá. Akik ide mennek, játszva írnak >90#-os emelt matekot.
Most így nem tudom hirtelen fejből, de a pénzügy-számvitel szakra is kell emelt matek? Mert még a psz alapszakon elgondolkodnék a helyedben, a többi meg majd alakul. Rengeteg érdekes terület van a vállalatokban, amelyek egy pénzügyes diplomával könnyedén megcélozhatók. De tényleg jó ötlet a gazdmen is, ha oda be tudsz kerülni. A menedzsment szakoknál olyan sokat nem számít, hogy például gazdmenen, nemzgazdon, kermarkon végeztél-e, a gyakorlati életben nagy az átjárás e szakmák között. Hogy mást ne mondjak, a piacmodellező osztályunkon dolgozik marketinges és HR-es végzettségű is, de láttam már stratégiai osztályon turizmus-vendéglátás, külkereskedelmi (nemzgazd) végzettségű kollégát éppen úgy, mint szociológust és kulturális antropológust is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!