Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál egy mérnökinformati...

Mit csinál egy mérnökinformatikus és mit egy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Még tizedikes vagyok, és nem igazán látom át a kettő közti különbséget. Vagyis nem igazán tudom, hogy konkrétan a gyakorlatban mit csinál az egyik és mit csinál a másik.


Kérlek világosítsatok fel (minél életszagúbb példákkal)!


Köszönöm:)



2019. nov. 10. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán a mit tanul lenne a legjobb ide, mivel mind kettővel lehetsz so-so ugyan az. A fő különbség az az, hogy mérnökinfón van fizika és abból következő tárgyak, amik fizikára alapszanak.Ez mellett a mérnökinfó kitér a hardware-ekre mondhatni részletesen, még prog infó nem.Szóval ha nem érdekelnek a hardware-ek, nem vagy annyira jó fizikából és programozással szeretnél foglalkozni akkor NE menj mérnökinfóra. Hidd el nem éri meg fizikával szenvedni ha a programozás érdekel. Én sajnos szenvedtem vele, de ha tehetném prog infóra mentem volna.


Munka lehetőségek is különböznek persze, de azért nem annyira nagyon, azért nem írtam őket. Meg itthon ezek nem is nagyon különülnek el úgy, mint külföldön a computer science és computer engineer.

2019. nov. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mérnökinfóra járok. Azért nem annyira vészes a fizika. 1 félév van csak belőle. Proginfón viszont helyette rengeteg matek van mivel a régi neve "programtervező matematikus" volt.
2019. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a mérnökinfóval több lehetőséged van, mert kb mindent tanulsz az informatikáról, nem csak programozni, kint a proginfón. Azzal kb csak programozó lehetsz.
2019. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinfón nem mindenhol van sok fizika. Konkrétan 1 tárgy van az én képzésemen, ami a középsulis fizika kicsit részletesebben. Aztán a klasszikusból ennyi.

Inkább több hardveres-jellegű tárgy van, ebben látom a különbséget a gazd.- és a proginfóhoz képest.

Illetve talán ki lehet jelenteni, a mérnökinfós lehet simán SW fejlesztő, de egy proginfós nem valószínű hardveres szakterületet választ.

Ezen kívül ugye a régi neve a proginfónak ahogy a kettes mondja "programtervező matematikus", ebből fakadóan több a matekos tárgy, és alaposabban számon kérhetnek dolgokat. Pl mérnökinfón egyszerű zh-vizsga van papíron (általában, de vannak kivételek talán BME...?), proginfón lehet kérnek bizonyításokat, szóbeli vizsga is előfordul tételek alapján.


A gyakorlatban szerintem mivel a tudás jelentős részét az önképzés adja, elég nagy a lehetőség az átjárásra, átképzésre szakterületeken belül.

2019. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amire te eljutsz a felvételiig, lehet, hogy egyéb szakok is megjelennek majd a kínálatban, reagálva a tudományos fejlődésre. De addig is összefoglalom, amit lehet tudni a témában.

Programtervező informatikus: Régen programozó matematikus volt, ami arra utal, hogy alapvetően egy fiatal, alkalmazott matematikai irányzat, a matematikus szakból ered. Manapság már rengeteg matek tárgyat eldobott, és újabb, modernebb tárgyakat oktatnak, amik már informatikáról szólnak, magyarul a bonyolult, matematikai alapokra épülő, talán könnyebben érthető technológiákról. Mint ahogy a nevében benne van, elsősorban programtervező/fejlesztő lehetsz, azon belül akármi, webfejlesztő, mobilfejlesztő, adattudós, foglalkozhatsz gép tanulással, mesterséges intelligenciával stb.

Mérnökinformatikus: Alapja a villamosmérnök, de igazából a villamosmérnök és a programtervező "keresztezése". Ma már inkább utóbbi, egy amolyan híd a fizikai számítógép, és a számítógép adta lehetőségek kiaknázását végző programtervező között. Lehetsz különböző informatikai rendszermérnök, beágyazott rendszerekkel foglalkozhatsz, és ugyanúgy lehetsz szoftverfejlesztő is (web, mobil stb.). Magyarul érteni fogod, hogy mi történik a gépben hardveresen, nem csak szoftveresen.

A jövő: Vélhetően újabb szakok alakulnak, specializáltabb tudást megcélozva, reagálva az új trendekre, úgy mint adattudomány (data science), gépi tanulás (machine learning), mesterséges intelligencia (artificial intelligence) stb.

Egy szó mint száz, nagyon nehéz a 2 szak közötti különbséget definiálni, mivel ahhoz a mélyére, tudományos szintre kell ásni a témának. Általános, ipari körülmények között szinte semmi különbség nincs a 2 szak között, az állások 99%-ában teljesen mindegy, hogy mérnökinformatikus vagy programtervező informatikus a végzettséged, mert az alapokat ezekhez mindkét helyen megkapod, a többit pedig otthon, vagy a munkahelyeden megszerzed. Viszont ha tudományos munkát szeretnél végezni (pl PhD), akkor érdemes a mélyére ásni a dolognak, hogy melyik helyen kapod meg a szükséges elméleti tudást. De mire oda eljutsz, magad is tudni fogod, hogy mi a különbség, és melyikkel jársz jobban. :)

2019. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!