Melyik szakot válasszam, gazdinfó, mérnökinfó, proginfó?
Estire vagy levelezőre mennék, van már két diplomám, természettudományos területen (nem matek vagy fizika, sajnos nem kapcsolódik a témához annyira). Főleg az AI, a big data és az adatelemzés érdekelne(eddig is statisztikával foglalkoztam, nem szigorúan a szakmámban), bár fejlesztőnek is szívesen mennék (jelenleg python és c# nyelven tudok valamennyire programozni).
A gazdinfónál nem zavarna, hogy van egy csomó gazdasági tárgyam, az adatelemző szakirány egész vonzó lenne, viszont nem gazdasági területen akarok dolgozni vele és nem tudom, mennyire néznék jó szemmel, ha ilyen papírral akarnék adattudománnyal foglalkozni például. BGE-n néztem, levelezőn.
A proginfó a matek és az erős elméleti háttér miatt vonzó lenne, de nem biztos, hogy meg tudok birkózni például az ELTE esti szakával munka mellett.
A mérnökinfóból jelenleg az OE esti képzése a legszimpatikusabb, de nem tudom, mennyire kapnám meg azt a matematikai és egyéb hátteret, mennyire mennének a hardveres ismeretek az egész rovására. Ott is van big data szakirány, ami vonzó számomra.
Állami félévem már nem maradt, szóval mindenképp magamnak fogom fizetni, vidéki egyetemekre nem mertem gondolni, mert nem tudok minden héten leutazni és nem tudom, mennyire kötelezőek az órák...
Minden egyéb javaslatot szívesen fogadok.:)
2 év késéssel válaszolok a kérdésre, ha valaki belebukkanna ebbe a kérdésre és érdeklődne (illetve kiváncsi vagyok, hogy döntött a kérdező).
Adattudományos szakmában szerintem egy gazdinfó diplomával legalább olyan versenyképes vagy, mint proginfóval, legalábbis a magyar felsőoktatás jelenlegi helyzetével. Én ismerek gazdinfót végzett személyt, aki teljesen mérnöki területen helyezkedett el adatelemzéssel, bár sok év tapasztalata van, de szerintem ez nem akkora gát, főleg ha magad is foglalkozol a témával egyetemen kívül. Az esti képzésekről nem tudok sokat, de érdekelne hogy miben másak, hátha valaki erre alább tud válaszolni.
Ha a matek és erős elméleti háttér érdekel valakit, akkor a BME mérnökinfó, esetleg üzemmérnöki szakát ajánlom azoknak, akik nem esti vagy levelező szakot végeznének.
Az OE képzéséről nem tudok sokat, de mivel az egyetem en bloc nagyon gyakorlatias, így a képzés is az lehet. Ettől független biztosan számonkérik a tudomány elméletét is, csak valószínűleg kevesebb hangsúlyt fektetnek rá. Mint nagyon matekos beállítottságú személy, ez szerintem nagyon hasznos tud lenni. Könnyebb a gyakorlati példákból visszafejteni a mögötte lévő tudást (elméletet), és könnyebb is az elméletét megkeresni pl. interneten, megtanulni egyetemen kívül. Ha nagyon elméleti képzést kapsz, akkor egyrészt nehezen tudod azt a gyakorlatban alkalmazni, másrészt gyakran nagyrésze a tudásnak nem megy át vagy elfelejtődik az alkalmazásig. Így talán ezt ajánlom a leginkább. Aki a nappali képzésen is figyelembe vesz, a BME MSc mérnökinformatikus szakát is ajánlom, ugyanis nagyon sok téma van szoftverfejlesztő irányon ami ezekkel kapcsolatos, amit a hallgató önálló labornak, diplomamunkának, kutatásnak felvehet, és az egyetem sok segítséget nyújt felé a témában, ezzel jól tud az ember járni (bár tényleg csak a mesterszakot ajánlom, az alapszakot nem, ha csak nem ez az első diplomád).
(Megjegyzés: A BME villamosmérnöki szakán ha beágyazott szoftverfejlesztésre specializálódsz, számodra is elérhetők ezek a témák, és nem ritka, hogy valaki ilyen témában csinálja a diplomamunkáját.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!