Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudom megduplázni az...

Hogyan tudom megduplázni az érettségi pontjaimat?

Figyelt kérdés

Merthát két érettségis tantárgyböl akkárhogyan tanulok 288 pontot nem fogok tudni elérni :D:D

Valaki magyarázza már el plz h hogy is van ez. Kösze szépen


2008. nov. 16. 21:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a te pontjaidat nem ismerem, elmondom, hogy a sajátomat hogy számítottam ki.

Tavaly tettem előrehozott érettségit angolból és társadalomismeretből. Mind a kettő 90% lett. Azaz 90 pont. Mivel olyan szakot választottam, ahová elfogadják felvételinek az angolt és a társadalomismeretet (szociológia, illetve kommunikáció és média), ezért ki tudom már most számítani, hogy ezekhez a szakokhoz lesz-e elég pontom. Tehát szereztem 2x90 pontot, azaz 180-at. Ezt megduplázzák (nem én duplázom meg, hanem így számítják, feltéve, hogy nekem ez az előnyösebb, automatikusan úgy számolják, ahogy több pontom van), tehát összesen 360 pontom van. Ehhez jön hozzá a középfokú nyelvvizsgám, ami 35 pont, tehát 395 pontom van. Illetve van még plusz pontom van, de azt hagyjuk, mert abból megint csak a vita lenne, hogy jár-e vagy nem.

A lényeg, hogy te is így számítsd a sajátodat.

Illetve ha jobban jársz úgy, akkor úgyis úgy fogják számolni, hogy 11.-es és a 12-es féléves jegyeid átlagát számítják, annak a számítását én sem értem, de szerintem nekem az nem is lenne olyan jó, mert 11.-ben nem tanultam jól.

2008. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!