Melyik egyetemen/szakon lehet legkönnyebben "hozzájutni" a Dr. -i címhez?
Figyelt kérdés
Oltogatásokat, trollkodásokat, ha kérhetem, hanyagoljuk.2019. aug. 13. 17:48
1/8 anonim válasza:
Azon, amit te a legkönnyebben el tudsz végezni. Ha objektíven nézzük, valószínűleg az államtudományi képzés a "legegyszerűbb" e tekintetben, de azért nincs értelme így nézni, mert ha te egyébként abszolút reál beállítottságú vagy, akkor az ereidet fogod darabolni a második héten.
3/8 anonim válasza:
Ha a rendes PHD-s doktori címről beszélünk, akkor talán gazdasági szakterületen, ott sokkal könnyebben, hamarabb meg lehet írni a szükséges publikációkat, mint mondjuk műszaki területen, és viszonylag sokan munka mellett is megcsinálják levelezőn.
Ha sima egyetemi diplomához járó szakmai doktori címről beszélünk,tehát orvos, gyógyszerész, állatorvos, fogorvos vagy jogász szakokról, akkor talán jogász, de ez irányultság kérdése, mindenkinek más-más.
4/8 anonim válasza:
NKE államtudományi, illetve bizonyos jogi kar pl. Károli vagy Győr.
5/8 anonim válasza:
Nyilván a jog, fogorvosi és a gyógyszerészeti a leggyorsabb, ezek csak 5 éves képzések.
Hogy neked mi a könnyebb, azt csak te tudod. Ha magamból indulok ki, akkor a biosz, kémia, és a rettentő hírű anatómiából kiindulva a jogászra voksolnék.
6/8 Estádio de Felchút válasza:
Foglalkozásdoktori címet szeretnél, vagy pedig tudományos fokozatot?
7/8 anonim válasza:
Ha foglalkozásdoktori kell, és csak a cím a lényeg, a jogot vagy az államtudományit ajánlom. Időben rövidebb, mint az orvosi, és ha nincs benned maga a dolog iránt elhivatottság, az sem akkora baj, mert jogi diplomával lehet nem jogi jelllegű munkát is végezni. Orvosi végzettséggel diplomás munkát egészségügyben, kutatásban lehet kapni, ami elhivatottság nélkül szívás mindenkinek. A betegeknek, kollégáknak, neked magadnak is.
8/8 anonim válasza:
Utolsó, az elhivatottsággal kapcsolatban vitatkoznék. Szerintem ahhoz eléggé nagy elhivatottság kell, hogy végig tanuljon keményen valaki 5 évet ami után kb. minimálbért kap évekig (vagy picivel többet) napi 10-12 órás munkaidővel és utána sem biztos, hogy befut jogászként mert sokan vannak a pályán. Éppen az látszik, hogy aki nem hivatásból lesz jogász pályaelhagyó lesz. Aki meg jogászként nem jogi munkakört tölt be azt jelenti, hogy pályaelhagyó és olyan munkakört tölt be amihez az elvárás csak felsőfokú végzettség általabán, amivel sokat nem igazán fog keresni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!