Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fősulit vagy egyetemet...

Milyen fősulit vagy egyetemet kell választani, ha szeretnék hr-es lenni?

Figyelt kérdés
Lehet ezt levelezőn vagy távoktatásban végezni?
2008. nov. 14. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Emberi erőforrások alapszak kell hozzá. Pl.: Pannon Egyetem (levelezős és nappali), Budapesti Gazdasági Főiskola (nappali), Corvinus (levelezős), Eszterházy Károly Főiskola (levelezős és nappali), Zsigmond Király Főiskola (levelezős és nappali). Meg még van egy-kettő, de a felvi.hu-n többet találsz róluk.
2008. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Gödöllőre járok a Szent István Egyetem humán erőforrás menedzser távoktatásos szakára (főiskolai szint). Szerintem nagyon jó. Manapság már nemigen veszik fel hr-esnek a pszichológusokat, közgazdászokat, általában konkrét hr végzettséget kérnek.

Nálunk egy hónapban egyszer van konzultáció (nem kötelező), és egy hónapban egyszer vizsga. Nagyon jók a tankönyveik is.

2008. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
elnézést h.offolni fogok, de az utolsó válaszolótól szeretnék kérdezni h.mennyire nehezek a tárgyak a te szakodon..?én eredetileg erre akartam jelentkezni de féltem h.túl sok a matekos,statisztikás,szóval reálos része...abból meg gyenge vagyok..esetleg a nappali tagozattal kapcsolatosan tudsz valamit?
2008. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nappali tagozaton itt nem oktatnak. Az az igazság, hogy ha jól tudom, most már emberi erőforrások néven oktatják az utánunk jövő évfolyamokat, és ha jól tudom (bár ebben nem vagyok biztos) ott több reál tárgy van. Nálunk még pont ideális, van közgé, pszichológia, jog dögivel, egy kis szociológia meg egyebek is, tehát úgy az arany középút. De az biztos, hogy a tankönyvek marha jók. Sok nappali tagozatra járó hr-esnek is a mi könyveinkre fáj a foga :), mert pontról pontra, érthetően leírnak mindent.
2008. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
köszi:-)
2008. nov. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
FEEFI
2008. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)

Nézegettem a felvit, de nem igazán tudtam mit keressek! Utána nézek, mert nagyon érdekelne!

2008. nov. 15. 19:38
 8/11 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A fenti iskolákon kívül még kevésbé reálos szakként szóba jöhet a munkaügyi kapcsolatok és társadalombiztosítási igazgatás szak - munkaügyi kapcsolatok szakirány. Az ELTE-n és az SZTE-n van, 6 szemeszteres, a harmadik szemeszter után szakosodsz. Van nappali és levelező képzésben. A levelező képzésben havi 3,5 nap konzultáció (H-K-Sz egésznap, csütörtök délig, havonta egyszer), plusz rendesen a félév végén a vizsgaidőszak. Vannak általános művelő tárgyak (szociológia, filozófia, stb), általános jogi tárgyak (alkotmánytan, munkajog, szociális jog, polgárjog), általános szakmai tárgyak (munkanélküliségkzelése, statisztika, munkaügyi kapcsolatok fogalma, munkaügyi kapcsolatok szereplői, közgazdaságtan, stb.), és a hamrmadik félév után jönnek a ténylegesen szakmai tárgyak, bár én ebből a tb-s részét tudom inkább, mert én ezt a szakirányt válaztottam. A munkaügyes képesítéssel lehetesz, hr-es, szakszerves, mk szaktanácsadó (pl. egy nagyobb ügyvédi irodában), stb. A felvi.hu mindenki jóbrátja! Üdv: egyetlenke (A fentiek az SZTE-re vonatkoznak)

2008. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
94%

Szia.


Én a gyöngyösi Kráoly Róbert Fősulira járok másodéves hallgatóként, humán erőforrás szakra. Levelező tagozaton állami finanszírozással.

Bátran merem ajánlani hogy jelentkezz te is oda.

remélem segíthettem

2008. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Én a következő évtől szeretnék menni munkaügyre, levelezőre. Nézelőftem, és láttam, hogy ELTE, SZTE és ME van oktatás. Az eltét én túl nehéznek találom, és ott érettségi pontot számolnak. A SZTE-n azt írják, hogy vagy érettségi, vagy felsőoktatási diploma, na most nekem ez azért fontos, mert én idén végzek egy másik főiskolán, és nem tudom, hogy ennek a fajta felvételinek, mi a feltétele. Kerestem, de nem találtam. ÉS érdekelne, a SZTE-n a vizsgázás, vizsgáztatás, mert az ELTE-n nagyon szigorúak, és tartok tőle nem biztos h eltudnám ott végezni.


HA valakinek van tapasztalata Szegeddel kapcsolatban, szívesen várom! ELőre is köszönöm.

2012. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!