Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon melyik egyeteme...

Magyarországon melyik egyetemet, fősulit, és ezen belül pl. : pénzügyi, gazdasági szakot érdemes választani?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 07:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes egy nívós egyetemet választani,mert ha ott sem egy nívós szakra kerülsz be,még mindig jobb,mint menő szakon lenni egy "ismeretlenebb" suliban.Szerintem egyre inkább kezd az fontos lenni,hogy hol szerezted a diplomád.Szóval ha pénzügyet akarsz tanulni,irány a Corvinus és ne Szolnokban gondolkodj.Főleg az ilyen betelített gazdasági szakokon fontos a suli neve,hisz rengetegen tanulnak közgazdásznak.Mostanában azt veszem észre,hogy az ELTE kezd háttérbe szorulni és a vidéki egyetemek színvonalasabbak.A turizmusban a Heller Farkas kezd előnyre jutni a BGF-fel szemben.A PTE,a SZTE és a DE még mindig színvonalas egyetem,jók a szakok.A SZTE-en könyvtámot,ingyenes bérletet kapsz félévente( össz.20.000 ft),amit más egyetemről nem hallottam.Marketingesből van elég,turizmusból is,talán még a pénzügy, ami jó,de dönts belátásod szerint.

egy egyetemista

2009. szept. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Részben értek egyet az előttem szólóval. Abban igazad van, hogy a pénzügy-számvitel vonalon tanulóknak sokkal több esélyük van, mint a turizmus és más telített szakok hallgatóinak. De hogy egy jó hírű egyetemen egy rossz szakkal többre megy azzal tudnék vitatkozni. Pl. ha az illető ELTE-n végez andragógián az életben nem fog tudni elhelyezkedni ezzel a szakkal,hiába áll ELTE a diplomájában. SEMMIT nem ér még ha ELTE-n végzett is, pont ezért, mert egy olyan szakot választott, amelyre a jelenlegi körülmények között nincs kereslet a munkaerőpiacon.Tapasztalatból mondom, nyáron a munkaügyiben a szemem láttára szólították fel az andragógia szakosokat, h azonnal képezzék át magukat és tanuljanak nyelveket. Szerintem ebben a gazdasági válságban, amikor leépítések vannak nem az iskola hírneve alapján tudsz elhelyezkedni.Nem egy állásinterjún jártam már. Tapasztalataim a következők-ez a fontossági sorrend, ha behívnak egy interjúra:


1.külső, megjelenés, beszédstílus

2.családi állapot(van gyereked, nincs gyereked, hány éves vagy, szingli vagy, barátod van nincs barátod)

2.szakmai tapasztalat

3.nyelvismeret, számítógépes ismeret

.

.

.

.

10. végzettség és senkit nem érdekel hol végeztél és milyen jegy áll a diplomádban



Ja és legtöbbször ismeretség az első helyet is megelőzi,mert hiába hirdetnek meg egy állást, legtöbb esetben már régen be van töltve, de a cégeknek és önkormányzatnak muszáj hirdetnie, akkor is ha nincs munka, mert kötelezik rá.


Szóval én azt mondom, hogy válassz egy versenyképes szakot pl. pénzügy, gépészmérnök, villamosmérnök stb. és tanul nyelveket.

Nekem 2 diplomám van, folyamatban van a harmadik és két nyelvvizsgám. Soha nem nézték, h hol végeztem. nem ez alapján vettek fel meg ez a gyakorlat a fenti sorrend. Sokkal fontosabb hidd el a talpraesettség, szakmai tapasztalat és a nyelvismeret!

2009. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!