Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudok külföldre felsőok...

Hogyan tudok külföldre felsőoktatási intézményekbe jelentkezni? (Leginkább nyugati országok érdekelnek)

Figyelt kérdés

Jövőre (azaz szeptembertől) 11-es leszek és nagy álmom külföldön tanulni. Tudom hogy nyugaton annyira az érettségi nem mond túl sokat, viszont előrehozottan leraktam az emelt angolt és 12.-ben az emelt fizika (és lehet németet is leraknám...). A fizika/pedagógiai ág érdekel, még nem döntöttem a kettő között, bár jobb döntés lenne egy mérnöki szak, mint egy tanári.

Tudom hogy nem olcsó dolog kimenni, de 1-2 szemeszterre (félévre) előre tudok magamnak pénzt keresni itthon is és külföldön is (szerintem) tudnék találni iskola melletti munkát.

Hogy lehet jelentkezni egy külföldi intézménybe? (még nem választottam konkrét célt, de már nézelődtem)

Akinek sikerült kijutni, hogy ment? Hova? Hogy jelentkeztél? Személyes tapasztalatok?

A válaszokat előre is köszönöm és bocsi a sok zárójeles részért :D

17/F



2019. jún. 23. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amerikát szerintem felejtsd el. Céljaid között lehet, de ne éld magad bele nagyon.

Sokkal reálisabb lehet mondjuk Skócia, Dánia vagy Hollandia. Tudtommal ezekben az országokban ingyenes az alapképzés.

Esetleg a kedvező diákhitel miatt a kosárban lehet Anglia is, márcsak a papír miatt is megéri.

Hogy hova hogy tudsz jelentkezni, az az országtól függ. De az érettségi az mindenhova kell, hisz azzal vesznek fel.

Angliáról tudok szólni. Ha Anglia mellett döntesz, akkor Ucas nevű oldalon, vagy a kiszemelt egyetem oldalán tudsz közvetlen jelentkezni. Jelentkezés (február) után májusig van időd jelentkezni a diákhitelre is. A komolyabb egyetemek ötös érettségit és egy C1 angol nyelvvizsgát várnak el. De némely egyetemnek a weboldalán fent van, hogy melyik országból érkezőknek milyen végzettség kell és milyen jegyek. Mondjuk Oxbridge-re nem árt 5 darab ötös, de az emelt is jól jöhet.

2019. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én októberben Bécsben kezdek, én már itt jártam ki a gimnáziumot is meg itt is érettségiztem. Ha esetleg Ausztria érdekelne, kérdezz nyugodtan
2019. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Dániát meg tudom erősíteni, hogy ingyenes az oktatás, emellett gyakorlatorientált is. Van pesten a SCEDA szervezet ami tart ezekről tájékoztatót, bár ők inkább már csak a gyenge, futottak még sulikkal vannak kapcsolatban, mint UCN, Zealand (mindkettő közkedvelt a magyaroknak mert irtózat könnyű bejutni).


Én Aalborg University-s voltam, de mesteren. Világhírű a mérnökképzés, MIT általi listán 4. Aalborg pedig szép multikulti város. Nem is drága. De a diákmunka nagyon nagyon necces, pont amiatt mert a 120ezres lakosságból 25ezren felsőoktatásban tanulnak. De pl Odense nyitottabb abban.

2019. jún. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem a legegyszerűbben az ETH Zürich-re lehet kijutni és ingyenes is az oktatás, csak nem árt németül tudni, bár vannak angol képzéseik is... Ott nagyon jók a mérnöki és informatikai képzések, fizikából pedig #1. a világon, veri az amcsi egyetemeket is, még az amcsi listák szerint is.


Orvosi egyetemből a Karolinska ahol lehet ingyen tanulni és nem annyira nagyon nehéz kijutni, emelt fizika, kémia és biológia IS kell, olyan 90% körül... Viszont kell a svéd nyelv magasfokú ismerete is.


Még az University of Edinburgh is jó lehet, oda is sok magyar megy, nagyob sok mindent tanítanak és mindenből benne vannak kb. a top 30-ban a világon. A állatorvosi, ápolás, illetve a biológia képzés a top 10-ben is.

De ez már nincs ingyen, viszont egy amerikai egyetemhez képest aprópénz amit elkérnek... Ide amúgy kérnek az érettségin kívül personal statementet is, de annyira erre nem kell ráparázni, fontosságáról mondjuk nagyon eltéro beszámolókat hallottam.


Azt keresgd ki magadnak, hogy hova milyen tipusú nyelvizsgát kérnek, de ide pl. szerintem TOEFL.

2019. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Amúgy ha most nem jönne össze, de például fizika, proginfó, stb. alapkézpzésre felvesznek az eltére, vagy BÁRMELYIK magyar egyetemre, akkor az ETH-ra ugyanúgy mehetsz majd ingyen MSc képzésre, csak érdemes előre tajékozódni, hogy melyik mesterszakhoz milyen alapszak a követelmény...

És akkor ha a BSc diplomád közel tökéletes lesz és a nyelvi kritériumokat is teljesíted, akkor egészegyszerűen felvesznek. De ez még sok elit egyetemre igaz.


Amerikai egyetemekre biztosan nem.

2019. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 #5 az ETH egyáltalán nem ingyenes. Svájcban nincs ingyenes felsőoktatás. Ajánlom figyelmedbe az első bekezdést.

[link]

2019. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha tenyleg szeretnel amerikaba jelentkezni akkor a COMMON APPLICATION vagy a QUESTBRIDGE a felulet ahol ez megtortenik.:))
2020. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!