Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Dániai egyetemekre/felsőoktatá...

Dániai egyetemekre/felsőoktatási intézményekbe milyen nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
A felvételi döntést csak július végén adják ki, viszont már hónapokkal az érkezés előtt szállást kell keresni. Ez hogy oldható meg?

2017. nov. 17. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem felvettek :D :D Mondjuk mesterre :)

Úgy, hogy általában a jobb egyetemeknek van szállásrendszere, ahol tudsz jelentkezni, viszont csak akkor lesz véglegesítve a szálláskeresési igényed, ha felvettek egyetemre (de addig vszeg rendszer bekészít neked sorba pár lehetségest amiből egyiket utána kidobja, hogy na akkor ide jöhetsz).


Egyetemre bekerülni meg... egyeteme válogatja

Zealand vagy VIA meg UCN és hasonló "kamu"főiskolára kb bárkit felvesznek (bocsi mindenkitől aki ott tanul :D :D ha nem is kamu, de... mondjuk úgy, hogy Dánia Edutusai-Gábor Dénesei, amelyik diplomával el lehet helyezkedni csak... top top5 leszel, meg a várható kezdőfizud is, ja), ezeken pl kifejezetten magas a magyarok s egyék keletiek aránya, míg mondjuk egy Aalborgi, Aarhusi vagy Southern Denmark Universityre erősen válogatnak.

Általánosságban BSc-re bekerülni nem nehéz, nagyon jól fekszik a dán alapszak a magyar középiskolai rendszerre.

Ha mesterszak, akkor TOEFL/IBT kell (88 pont TOEFL iBT), ha alapszak, akkor kellhet... de a kevésbé erős (amire 'kamu'ként utaltam) főiskoláknál van olyan, hogy egy B2 TELC-et/Euro-t is elfogadnak, vagy azt is, ha középiskolában x óra angolod volt (ez a "Danish English B level" vagy mi, ami kb heti 3-4 angolóra). Pár helyen kérhetnek motivációs levelet is

2017. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ez elég relatív, főleg a magyar iskolákhoz képest. Az itthoni egyetemek/akadémiák az elméleti tudásra helyezik a hangsúlyt, ebben nagyon jók. A dán akadémiák inkább gyakorlatorientáltabbak, de pl. a fent említett VIA kereskedelmi szakán 3300 euró az átlagos (bruttó)kezdő fizetés egy hónappal a diplomaosztó után.
2017. dec. 7. 18:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kint élek, kapcsolatban állok dánokkal, de cégekkel is.

A VIA egy nagy főiskola, de főiskola, ami a top5000 felsőoktatási intézményben sincs bent. Jobb, mint az UCN, de nem véletlen, hogy akik oda mennek, nem AAU-ra, vagy Aarhusba mennek.


Az ott végzettek nagyon nagy hátránnyal indulnak. A kezdőfizu lehet annyi, de hogy 1 hónapon belül nem találsz melót, az ziher. Meg ugye ne felejtsük el, hogy mennyi jön le még fizuból amíg nettó lesz.


Nem lebeszélni akarlak róla, csak hogy gondold át. Tudom, hogy a SCEDA meg ezeknek az előadásában nagyon mézes-mázosan beszélnek ezekről a helyekről is, de a végén tényleg jelent akkora hátrányt a többiekhez képest egy ilyen diploma, mint otthon egy Edutus, vagy Gábor Dénes vs egy BME, ÓE vagy akár BGE

2017. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!