Az Erasmus miért népszerűbb a lányok körében, mint a fiúkéban?
Mert népszerűbb? Honnan veszed?
Amennyiben igazad van, azt gondolom azért, mert általánosságban véve a lányok szorgalmasabban tanulnak az ösztöndíjak, jó átlag érdekében. A férfiak meg sokszor nem olyan bevállalósak mint mutatják magukat, elvannak otthon, haza járnak anyucihoz, ellébecolják a sulit, és vidáman mulatoznak éjfélkor a koli folyosókon ittasan. A nőknek viszont sokszor jön ez a kell a kihívás, meg világot látok érzés, és mennek. Van bennük egy nagyobb adag bevállalóság.
Ha ez most feministaként hangzott elnézést kérdek, nem volt az. :D De nyilvánvaló hogy férfi és nő között van különbség.
Az Erasmusra manapság olyan kevesen jelentkeznek, hogy nem kell hozzá jó átlag, bárki mehet kb. Onnan veszem, hogy a statiszkikák szerint a nők többször mennek külföldre. De mióta feltettem a kérdést, elgondolkoztam és a következőre jutottam:
1. A férfiak többsége reál szakon tanul, míg a nők inkább nyelvi/humán szakon, így nyelvtanulás szempontjából jobban boldogulnak. És mert reál szakon nagyobb az esélye a csúszásnak, mint nyelvszakon, főleg Erasmus miatt, a fiúk nem akarnak menni.
2. Az Erasmusnak sok egyetemen van egy erőszakos promóciója, amikre a nők általában fogékonyabbak. A nőknek fontosabb, hogy mit gondolnak mások (ilyen jó tanulmányi eredménnyel illik kimenni külföldre, különben megbánod), a férfiak kevésbé adnak ilyesmire
3. A nők alkalmazkodóképesebbek és szeretnek újat tapasztalni, míg a férfiak inkább a saját szemétdombjukon szeretnek uralkodni, még ha ez azzal is jár, hogy mindössze félszeműek a vakok között. Egy férfinak nehezebb megemészteni, hogy míg otthon ők voltak az alfa-hímek, egy nyugati egyetemen csak a fura külföldi srácok lesznek vicces akcentussal. A nőknek általában nincs ilyen problémájuk.
A lányok általában túlbuzgóbbak mint a fiúk és szeretnek kalandozni, új dolgokat kipróbálni.
Mi fiúk meg általában szeretünk maradni a megszokott környezetünkben, és nem kívánunk változtatni a kényelmes életmódunkon.
Szóval valami ilyesmi biztos lehet a háttérben, bár az első válasz kicsit túl van tolva és eléggé egyoldalú, meg megy az áltolánosítás.
#1 Lány vagy? Mert akkor biztos
feminist:D
De igazából manapság már úgy sincs olyan sok értéke az Eramus-nak mint régen. Csak felesleges idő és pénzpazarlás. Manapság nem ritka, hogy valaki az egész alapképzését külföldön végzi. Így nem ér sok mindent az az 1-2 szemeszter Eramus.
Mondjuk abban lehet valami, hogy a férfiak nem szeretnek nekivágni az ismeretlennek, főleg hogyha otthon jó pozíciójuk van (népszerűek a közösségükben, jól keresnek), őket inkább az anyagiak motiválják. Eddig minden férfi, akit ismertem és külföldre ment, a pénz miatt ment.
Míg a nőket inkább maga a környezetváltozás vonzza és ideológiai alapon mennek el (pl. nagynéném azért költözött nyugatra, mert elege volt a Kádár-rezsimból, míg a férje a magasabb fizetésért ment el)
Nagyon sok szakon egymásra épülnek a tárgyak és mégis mennek Erasmusra, ez nem feltétlen befolyásolja azt, hogy ki az aki megy Erasmusra.
Például jogon viszonylag sokan mentünk Erasmusra és bár minden tárgy egymásra épül, kb. csúszás nélkül alig végzik el normál esetben a szakot, mégsem csúsztunk Erasmuson, nyilván többet kellett így tanulni (nálunk kb. pár tárgy van csak amit kötelezőként itthon el tudunk fogadtatni, mivel mi a magyar jogot tanuljuk ugyebár a külföldiek meg a saját jogukat, tehát egy mérnök, orvos stb. szakhoz képest nálunk ultra szívás az Erasmust problémamentesen lebonyolítani), hogy minden rendben legyen de megoldható volt, minden elhatározás kérdése.
Jogászoknál például kifejezetten előny az Erasmus a munkaerő-piacon mivel nagy tapasztalatszerzési, kapcsolatépítési lehetőség az, hogy egy idegen ország jogát tanulhatod és joghallgatóival ismerkedhetsz meg.
Nálunk kb. 50-50 % a fiúk és lányok aránya Erasmuson, pedig a jog humán területhez tartozik.
A népmesék miatt.
A lányok jobban bíznak benne, hogy külföldön megtalálják a hercegüket fehér lovon.
Aztán nagy részük csak a feneséges hencegemmel találkozik, esetleg Tódival.
Semmi köze ennek a tanulmányi dolgokhoz.
1. "A férfiak többsége reál szakon tanul, míg a nők inkább nyelvi/humán szakon, így nyelvtanulás szempontjából jobban boldogulnak. És mert reál szakon nagyobb az esélye a csúszásnak, mint nyelvszakon, főleg Erasmus miatt, a fiúk nem akarnak menni."
Nem hinném hogy a csajok, vagy akár a humán szakosok jobban boldogulnának a nyelvekkel mint a reál szakosok :D Főleg hogy mára a legtöbb mérnöknek és menedzsernek illik tudni legalább 1 de inkább 2 idegen nyelven, mivel a német az ország lokációjájából adódóan fontos, az angol meg általában.
A csúszásosdi egy valós ok lehet. A másik, hogy mit is tanulsz a fogadó egyetemen. Nagyon sok marketinges, businesses, turizmusos, vagy ugye a humánosok 'könnyebben' tudnak erasmusra menni, mert sokkalta tágabb a potenciális programok tárháza. Egy közgazdász mehet üzletibb képzésre, egy üzletis mehet közgazdászra vagy marketing, HR, stb, míg pl egy mérnök ritkán megy nem mérnök erasmusra.
"3. A nők alkalmazkodóképesebbek és szeretnek újat tapasztalni, míg a férfiak inkább a saját szemétdombjukon szeretnek uralkodni, még ha ez azzal is jár, hogy mindössze félszeműek a vakok között."
Ez meg szimplán ostobaság. Nagyon nagy ostobaság :D :D Én külföldön tanulok, és itt a normális egyetemen többségben vannak a magyar férfiak, míg a nők inkább ilyen 'university college'-be mennek, ami kb féltávon van egy OKJ és a BKF (vagy mi a neve most) között.
Szóval, valszeg azért 'népszerűbb' a lányok körében, mivel ők más jellegű képzésről mennek ki, ahonnan több lehetőség van, és kevésbé megterhelő a mintatanterv szempontjából.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!