Milyen szintű angol tudással lehet, érdemes Angliában gimnáziumban tanulni?
#20
"Year 7-11 az secondary school és nem a high school. "
Ne beszélj hülyeségeket. A secondary school és a high school teljesen ugyanaz. Csak ez olyan, mikor azt mondod, hogy középiskolába jársz vagy pedig gimibe/szakgimibe/szakiskolába.
Angliában is van másféle secondary school is, de nincs egyik között sem nagy különbség. A secondary school és a high school egy és ugyanaz, de ha nagyon pontosak akarunk lenni, akkor a high school bele tartozik abba a fogalomba.
Ha pedig referencia kell.. 13 éves korom óta élek Angliában, azóta már egyetemre járok. Benne voltam az egészben és szerencsére tudom mi, hogy működik.
A kérdezőnek:
A szakmunkás végzettséggel rendelkezőnek is végig kell mennie ezeken az utakon.
Ha lenne magyar érettségije, akkor mehetne egyből egyetemre. Ha nincs, akkor pedig kell vagy A level, vagy level 3-as BTEC neki is. Viszont, hogy ide bejuthasson valaki, sajnos ugyanúgy kell a GCSE.
Neki is az a legegyszerűbb, ha BTEC-re megy.
(Milyen szakon akar tanulni egyetemen?)
Mert ha van olyan BTEC amit épp tanulni szeretne, akkor ugyanúgy College-ban elkezd egy BTEC-et. Mellette csinálja az angol/matekot, majd a szak elvégeztével továbbjelentkezik egyetemre.
De érdemes mondjuk College-kben, ha van nekik HnC (egyetem első év), vagy HnD (egyetem 2. évét jelentő) kuzusuk. Ide elég könnyű bejutni, és lehet a nyelvvizsgáját elfogadják, de mellette lehet kérnek még tőle valamit. (Lehet egyszerre csinálhatja GCSE-t.)
Ha ide bekerül és ezeket megcsinálta az 1. és 2. evet is, akkor jelentkezhet 3. Évre is, ami már diplomát ad.
Meg kell próbálni, ez felgyorsítaná a folyamatot, es nem kéne külön éveket pazarolnia BTEC-re.
Vagyis neki lehet egyszerűbb lenne ezt csinálni:
Vannak "Access to HE" kurzusok College-okban. Ez konkrétan egy olyan szak, ami úgymond lehetőséget ad a felsőoktatásra, vagyis kinyitja a kaput előtted. Ezeken a szakokon betömik a lyukakat, például angol vizsga, illetve a kiszemelt egyetemi szakjára a dolgok amik kellenek, alapot ad stb.
1 évesek ezek a szakok, és az elvégeztével felvehetnek egyetemre.
Valamint vannak foundation year-nek hívott kurzusok is, azt hiszem az is hasonló mint ez.
Így csak 1 évet kell tanulnia mielőtt jelentkezhet egyetemre.
Nem rád értem. Azt hiszen az Access to HE 19+ éveseknek van.
Hogy érettségit kap-e, azt nem tudom. Függ a College-től is, de a szakmunkás végzettséget nem számítják be. (Hacsak nem olyan szakmája van, aminek van egyetemi képzése is talán.)
Talán GCSE matek/angolt tudja ott elvégezni, illetve mellé kap egy level 3-as papírt. Az nyitja ki a kaput az egyetemre jelentkezésre.
Meg kell kérdezni a közelben lévő College-kat, pontosabbat nem tudok mondani így vakon.
Én ezt nem mondtam.
Ez az 1 év alatt csinálhatja meg a kisérettségi (GCSE) angol/matek-ot, PLUSZ csinálják mellette az alapozó tárgyakat. Például ha informatikus akar lenni, akkor lesznek informatikai tárgyai, amik mind alapozók. Ezek level 3-on futnak, ergo ugyanaz a szint mint a Level 3 BTEC, és mint az A Level is.
Ez mind 1 szintű ha úgy nézzük, mert az eredmény végülis ugyanaz. Bejutás az egyetemre.
A magyar rendszerrel nem is érdemes összevetni az angolt, sem az iskolaneveket vagy az érettségit.
Náluk az A level az olyan mint nálunk az emelt érettségi, de nekik van szakmai kurzusuk is, ami lényegében ugyanúgy bejuttat egyetemre. Szóval elméletben érettségi szintű egy mondjuk BTEC level 3-as képzés, vagy egy Access to HE course.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!