Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Personal statement skót...

Personal statement skót egyetemre (pl. University of Edinburgh/Aberdeen)?

Figyelt kérdés
Egy ideje már gondolkozom rajta, hogy Skóciában tanulok tovább, már elkezdtem utánajárni a dolgoknak, hogy mi hogyan működik. A personal statement pedig egy elég érdekes dolognak tűnik számomra...Az addig rendben van, hogy az ember összeszedi minden kis gondolatát és a lehető legszebben, legkifejezőbben leírja, hogy miért szeretne ott és azt tanulni amit, mi motiválja benne, mi fogta meg benne, milyen ambíciói és tervei vannak stb., viszont ezt valahogyan alá is kell támasztani és nagyon sok helyen láttam a szakhoz kapcsolódó önkéntes vagy diákmunkát. Ez egy tök jó dolog és szerintem is hasznos viszont itthon szerintem ez nem túl elterjedt, főleg, hogy ugye itthon az egyetemi felvételinél is szimplán csak az eredményeidet nézik, így nekem, aki nem tudatosan készült erre, eddig meg sem fordult a fejemben ilyesmi...Valamint versenyeken sem vettem részt, mert eredetileg arra készültem, hogy itthon tanulok tovább, ahhoz pedig az is elég, hogy az ember jól tanul és szorgalmas. Úgyhogy igazából arra lennék kíváncsi, hogy akik kint tanulnak (esetleg az említett egyetemek egyikén), ők ezt hogyan oldották meg. Így, már esélyem sem lenne?
2018. márc. 17. 23:56
 1/10 wrspeed80 ***** válasza:
100%
Én kémiát tanulok a uni of Nottinghamen és előtte semmi munkát nem csináltam-kémiához kapcsolódó mondjuk nem is nagyon van. A personal statementbe leírtam h miért szeretem a kémiát és miért szeretném egyetemen tanulni meg ilyesmi. Ha gondolod megpróbálom megkeresni és elküldöm privatban?
2018. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt nagyon megköszönném! :)
2018. márc. 18. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemenként változik. Nagyon jó egyetemeknél a jó vizsgaeredmények nem elegek. Ha az első válaszoló által írt Nottinghami egyetem a tengely, akkor Uo Edinburgh egy kiemelkedően jó egyetem és az Aberdeen a vége fele kullog inkább. A jó egyetemekre versengés van és az egyetemek megválogatják, hogy kiket vesznek fel, míg a rosszabbak próbálnak minél több diákot szerezni és még azoknak is esélyük van akik esetleg nem ütik meg a kiírt színvonalat. Egyébként a "rossz" alatt mondom, a nottinghamit nézd viszonyításnak. Ha világ színvonalon nézzük, akkor az Aberdeen az még mindig a top 100, míg Magyarország legjobb egyeteme sincs benne a top 600-ban. Egyébként januárban kell jelentkezni, addig még van majdnem egy éved, tehát simán tudsz önkényeskedni. Magyarországon is vannak önkéntes központok, de magadtól is találhatsz. Kissebb falvakban az egyes eseményeken mindig kell segítség, onkénteskedhedsz kórházban, menhelyen, hajléktalanszálon, a templomot felkeresed, hogy szoktak-e ételosztást szervezni.
2018. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván egyeteme válogatja, de azért mégis kíváncsi lennék mások tapasztalataira. Ilyen jellegű önkéntes munkát már én is végeztem, akár csak a kötelező 50 óra közösségi munka miatt is, de egyébként szabadidőmben is, ugyanakkor ezek nem kapcsolódnak a szakomhoz (egyébként olyanokban gondolkodom, mint nyelvek, nemzetközi kapcsolatok) és igazából nem is nagyon tudom, hogy hogyan vagy hol tudnék ezzel kapcsolatos tevékenységet folytatni.
2018. márc. 19. 01:35
 5/10 wrspeed80 ***** válasza:
100%

Off kicsit de itt Notts jobb mint Edinburgh ;)

www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings

2018. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak ird le miert szeretned azt tanulni amit.
2018. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De szerintem az nem elég, nem? Mármint, aki jelentkezik egy egy egyetemre, akkor az a minimum, hogy azért jelentkezik, mert valami miatt azt szeretné tanulni (maximum az indokok különbözőek, de most azt ki dönti el, hogy melyik fontosabb vagy jobb) és teljesíti a felvételi követelményeket, ezért kell valami "plusz". Legalábbis én így gondolnám.
2018. márc. 19. 13:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eleg volt, nyilvan amelyik szakra\ egyetemre nagy a tuljelentkezes oda kell valami extra (ha max pont meg van) ird bele hogy a multban mi keltette fel az erdeklodesed a tema irant, jelenben mi az amit csinalsz (pl programozo akarsz lenni akkor magadtol tanulsz programozni meddig jutottal es stb.) es a jovoben milyen pozicioban latod magad lehetoleg specifilusan.
2018. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én idén adtam be, őszintén szólva nem kis macera. Nekem sem volt túl sok versenyeredményem, de milestonosként az intézetben rengeteg modult megcsinálva ezeket mind beírhattam a PSembe.


0. Ha még lehet, csatlakozz a Milestone Intézethez vagy az Engame Intézethez. A Milestoneba kicsit nehezebb bejutni, tandíjuk van, de kaphatsz rá ösztöndíjat. Nézd meg mielőbb, hogy lehet-e, ilyenkor zárulnak le a jelentkezési időszakok.

1. Döntsd el melyik szakot szeretnéd. Szakválasztástól függően fog változni, hogy mennyire nehéz bekerülni-pl. egy teologyra v historyra a legtöbb helyen simán bejutsz, míg medicinere külföldiként nagyon kevés esélyed van.

2. Tudd, hogy a skót egyetemek Eus és skót diákoknak nagyon kis arányban adnak offereket (feltételes felvétel), mivel az állam leszabályozza ezen diákok maximális számát. És, utána St. Andrews, Edinburgh és Glasgow szinte minden esetben 3 emeltet is fog kérni

3. Ha a Brexit olyan fordulatot vesz, gondolkozz el Anglián, nem olyan vészes a diákhitel.

4. Számold ki, tudjátok-e a fedezni a megélhetési költségeket. Illetve, úgy hallottam, Skóciában egy maintenance loant is felvehetsz, de ez nem biztos, ennek járj utána

5. Gondold ki, melyik egytemekre mennél. unistats.ac.uk, university.which.co.uk/courses ad statisztikákat a végzés utáni kilátásokról, QS ranking, Time ranking, Guardien ranking, stb. ad az egyetem akadémiai reputációjáról. Az, hogy Aberdeen gyenge lenne, egy tévedés- a fent felsorolt háromhoz képest az, de amúgy egyáltalán nem egy rosszabb eegyetem. Fontos, hogy elsősorban a saját szakod rangsorolását nézd, az fog számítani!

6. Nézd meg szívesen laknál-e az adott városban. Glasgowban pl. most fellángolt a bandaháború, keress statisztikákat, és ha ez zavar, akkor ne jelentkezz oda.

7. (Ezt veheted az 5. elé is) PS: Használj egy online guideot, pl. [link] vagy [link] Hagyj rá időt, gondolkozz már a nyáron azon, hogy miért rajongsz a szakodért (nekem ez volt a legnehezebb), és állj neki a tényleges megírásnak legkésőbb novemberben.

8. Irass egy tanároddal ajánlólevelet. Lehetőleg a szakreleváns tanároddal vagy az osztályfőnököddel, fontos, hogy szép dolgoakt írjanak rólad.

9. Nézesd át a PSedet angoltanároddal, angolul jól író barátaiddal, stb.

10. Ha kaptál offereket, készülj az érettségire, nyelvvizsgára.

2018. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se volt túl színes. Egy helyen dolgoztam amikor jelentkeztem az egyetemre és nem jártam semmi tanfolyamra meg nem önkénteskedtem. Ahogy írták előttem a personal statement inkább nívós egyetemen számít mint az Oxford, Cambridge, Leeds stb. Tanárom aki egyetemen dolgozott azt vallta hogy ők nem is nagyon olvasták el max akkor hogy ha határ eset volt a diák. Én azt írtam bele hogy miért szeretnék oda járni, miért pont ezt a szakot választottam, hogy mi alapján kapcsolódik a mostani szakomhoz és hogy mik a céljaim.
2018. márc. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!