Külföldi továbbtanulásnál nem is számít az érettségi? Csak ha magyar egyetemre jelentkezek?
Akkor ha mindenképp külföldre megy valaki akkor inkabb álljon rá pl két emelt nyelvvisgára, az érettségit meg se nézik? Nem látom át a továbbtanulás rendszerét.
16/l
Például Ausztria vagy Németország, de tényleg bármelyik országgal kapcsolatos információ/talasztalat érdekel. Csak szeretném átlátni.
Ha nem nézik az érettségit, akkor mit néznek?
Még mindig nagyon tág a kör.
Nézz konkrét egyetemeket és ott le lesz írva, hogy mi a felvételi követelmény, az egész eljárás.
Ha nem érettségit néznek, akkor az esetek túlnyomó részében ott kell írnod egy felvételit, amire pontokat kapsz és lehet elbeszélgetés is.
De, hogy írjak egy másik szélsőséges példát, sok helyre akkor is kellesz ha profi vagy valamilyen sportban.
Nyelvvizsga meg elsősorban azért kell, mert egyértelmű, hogy ne a saját anyanyelveden fogod kapni az oktatást.
S nem arról fognak beszélni, hogy ma ettem két almát, hanem komoly témákról.. ami sokszor még a saját nyelveden is nagyon nehéz.
Köszönöm a válaszaid:)
Tehát ha valaki nem magyar egyetemre jelentkezik, akkor konkrétan leszarhatja az érettségit, és célszerűbb az adott ország/egyetem felvételijére készülnie évekig?
Érdekelnek egyébként akár saját történetek, hogyan jutottatok be hova, milyen volt a felvételi, stb.
Nem .. kicsit sem nézik, de ez nem azt jelenti. 16 évesen én is féltem az érettségitől, de úgy szereztem 85% fölötti érettségi átlagos, hogy a szóbelire kb 4 napot készültem (mondjuk az intenzív volt), ha a tételek összerakását nem számoljuk. Matek írásbeliből 5 dbot csináltam meg, magyarból 1dbot azt is csak órán, töriből is csak 1-2 darabot (szintén órán), célnyelvi civilizációból az angol meg ment, mert már 16 évesen leraktam a C1es és érettségi előtt meg a IELTS 8.0at.
Több ok miatt nem érdekli az érettségi őket... Minden országnak más pontozási rendszere van. Pl.: Hollandiában 1-10ig adnak jegyeket, amerikában meg Ftől Aig :D ... Magyarul mindehol más, így ha mondjuk Ausztráliában jelentkezel vagy kínába ott kicsit sem érdeklik, hogy milyen jegyeket szereztél mert rengeteg kutató munkát kéne végezniük, hogy értelmezni tudják a jegyeidet.
A legtöbb helyen az intézmény által (ahova jelentkezel) összeállított vizsgákon kell átmenned, hogy felvegyenek.
Persze, ahoz, hogy behívjanak egy ilyen vizsgá(k)ra megkell felelned az alap követelményeknek. Pl.: Egy adott nyelvviszga egy adott nyelvből (általában pontosan leírják, hogy mit kérnek), egy jó cover letter stb... minden egyetemnek más követelményei vannak.
Szóval az esetek nagy részében kicsit sem számít az érettségi.
Meg mindenhova könnyű külföldiként bejutni. Pl.: Shenzhen (kínában) van egy egész jó egyetem, ahova majdnem jelentkeztem. Összesen 6 db nem kínai tanulójuk volt az előző évben és, hogy "diverse"é fáljanak a világot körbe járták kis delegációkkal, hogy minél több külföldi diákot szerezzenek. Elvileg ez kellet nekik, hogy jobb helyezést érjenek el egy ranksorban stb...
Én is túl későn jöttem rá, hogy az érettséginek és a gimis jegyeidnek semmi jelentősége sincs ha külföldön akarsz továbbtanulni, csak a tudásnak... Pl.: Nem kell angolból 5nek lenene, de jó lenne minimum egy C1 Cambridge nyelvviszga.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!