Van itt valaki, aki külföldön tanult, vagy jelenleg is tanul?
Felsőoktatásra gondolok, és főleg Nagy-Britannia és Skandinávia érdekel, de akár Hollandia, Spanyolország, Izland, Finnország és Franciaország is szóba jöhet.
Tudna mesélni a kinti szakokról, diákmunkáról, szállásról, és úgy általánosságban az adott országról (hiányszakmák, megélhetés, emberek vagy bármi)? Mennyire tudtátok az adott nyelvet, mikor kimentetek? Illetve, ha nem túl személyes, miért választottátok a külföldi továbbtanulást?
Nagyon megköszönném, ha bárki tudna mesélni, akárcsak ha egy ismerőséről is van szó!
Szia!
Nekem ez az első egyetemi évem külföldön. Lancasterben tanulok szociológiát, emellett tudtam még két kisebb szakot választani(német es jelenlegi társadalmi problémák)
Ebben az évben még full time-ba vagyok, hogy kicsit hagyjak időt a “belerázódásnak” de jövő évtől már tervezek valami munkát vállalni.
Igazából nagyon kevés órám van, van hogy 1 van 1 esetleg két napon is!! És a szünetek szinte 1 hónaposak!
Koleszban lakom, az egyetemnek nagyon jó lakhatási viszonyai vannak. Persze sajnos ennek fényében hazudnék ha azt mondanám olcsó. Viszont nem kell külön semmit fizetni(pl villanyt..).
Maga a hely nagyon szép, minden zöld és békés. Az emberek nagyon nyitottak, nagyon sok országból jönnek ide tanulni. Vannak amcsik, kínaiak, persze britek, németek...stb. Az oktatóim mind szimpatikusak és azon vannak, hogy szeressem amit tanulok és majd hogy legyen diplomám. Szeretik ha mi diákok kérdezünk ill. ha aktívan résztveszünk az órán és elmondjuk a véleményünk egy adott témával kapcsolatban. Vannak kevésbé és jobban élvezhető előadások és szemináriumok is, ez leginkább a témától függ és higy mennyire összetett és attól hogy mennyire értem.
Sajnos az angol nyelvet magát egy teljes évig ha nem többig nem volt alkalmam használni magyar nyelvoktatásnak köszőnhetően. Néztem filmeket, olvastam is angolul(trónok harcát), hogy valahogy szinten tartsam az angolt. De suliban egyszer se beszélt se a tanár, sem mi angolul...persze van IELTS nyelvviszgám ami a felvételhez kellett, de onnantól kezdve..csak egy papír..
A lényeg hogy néha nehezen értem az akcentust, amerikaira szoktam rá korábban és furcsa használni a nyelvet ennyi passzív idő után.
De nem vészes, értik mit mondok és ha én nem értem, visszakérdezhetek, nem szedik le érte a fejem.
Összességében, nem hiszem, hogy otthon jobb lenne, nem tudnék pont egy ilyen szakon így tanulni és ezt tanulni. Lehet politizálni, a véleményünkre kíváncsiak..ezt otthon nem biztos hogy ennyire támogatnák.
A nehezebb része a dolognak mint minden egyetemnél hogy nagyon sokan vagyunk és el lehet veszni a nagy tömegben. Nem mindig ugyan azokkal a diákokkal van órám, kicsit személytelenebb-de ez tényleg minden egyetemél így van. Ennek ellenére így is sikerült már 1-2 jófej emberrel megismerkednem. Sok a lehetőség-lehet klubokhoz csatlakozni(mint pl.: unicef, anime, különféle sportok, liberális párt...stb)
ezáltal könnyebbé válik a szocializálás.
Néha egyedül érzem magam és nem könnyű, de nyomós okom volt rá, hogy ezt az utat válasszam. Az magyar oktatás haldoklik, ez egy tény sajnos...úgy éreztem, hogy nem hagytak kibontakozni. Más véleményeket vallottam mint amit a rendszer elvárt volna tőlem és nem maradtam csöndben. Másrészt ki is akarom próbálni magam és tapasztalatot gyűjteni.
*a magyar ételeket nagyon hiànyolom
Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett://
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!