Egyetem külföldön?
SCEDA és Továbbtanulás Külföldön jó kezdés az érdeklődésre. Bár ők leginkább Skandinávia, Hollandia és UK-ra specializálódtak.
Emellett ha van tanulmányi expó, menj el rá, szoktak külföldi egyetemek lenni.
Én Dániában tanulok, azt tudom ajánlani. Egyetem ingyenes, élet nem olcsó, de ha találsz diákmelót, önfenntartó lehetsz (sőt, félre is tudsz rakni).
Persze általában külföldön tanuláshoz IELTS, TOEFL (iBT) vagy Cambridge nyelvvizsga szükségeltetik. Van olyan, ami elfogadja az adott ország B2-jét (Ami nem a B2 fokú nyelvvizsga, nem keverni a kettőt! Hanem a középiskolában lévő angolóráid száma; ha volt legalább heti 4 angolod, akkor az pl Dániában egy dániai angol b2-es képzettségnek felel meg; DE ezektől a helyektől én óckodnék, eléggé sokadrangú főiskolák)
Emelt angol erettsegim van, es kozepfoku BME-s nyelvvizsgam, akkor ez nem felel meg?
Es hogyan mukodik ez az egesz?
Csak egy kuldoldi egyetemre jelentkezel siman? Es akkor onalloan kimesz stb?
Vagy van mas lehetoseg pl teljesen palyazattal vagy osztondijjal amihez nincs sok kotelezettseg ?
Tudtommal a BME nem felel meg.
Én mesterszakra jelentkeztem külföldre, s igen, adott ország jelentkezési rendszerébe kell, már ha van. Dániában volt, kb mint a felvi. Megjelölöd melyik egyetem melyik szaka, feltöltöd a dolgokat rá, és jön a válasz (de nincs sorrend állítás itt pl).
De a legtöbb egyetem leírja a jelentkezés menetét, eléggé részletesen.
És igen, saját kiutazás, saját költség, stb. Talán lehet valami pályázat per ösztöndíj is, de nem feltétlen.
+ egyes egyetemek segítenek neked szállást találni (egyetemi kolesz, egyetem által bérelt lakások, stb) ha kéred (pl adott aloldalukon), de van olyan, amelyiknél nincs rá lehetőség (általában a gyengébbeknél, kisebbeknél).
Sőt, sajnos elég sok olyan hely van, leginkább pl svéd egyetemek szállásán, hogy üres a szállásod, neked kell venni dolgokat. De ez dán egyetemeknél is változó (Aalborgban pl nagyon jól felszereltek, meg Odense-ben is, de hallottam olyan egyetemről, ahol a szálláson még matrac se volt az ágykerethez. Emiatt külföldön tanulni nem olcsó. Nekem pl a költségeim olyan 240-250ezer forint/hó, amiből a szállás 130e (s ez egy nagyon olcsó, ár érték arányban páratlan szállás, mert saját apartman; a két szobás egyetemi szállások (azaz ketten osztoztok egy apartmanon) olyan 90-110ezer ft, míg a nagyon ritka, ketten egy szobában jellegű koli szállások 70-80ezer ft). Ha a legminimalistább szállást s mellé spórolást vesszük, akkor is legalább havi 150-170ezer forinttal kell számolni, de akkor már lezártad a pénztárcádat és fényt eszel :D
BME nem felel meg, certifikált nyelvvizsga kell és legalább közép, de inkább felsőfok.
Hisz neked tanulnod kell és nem az anyanyelveden - ez baromi nehéz, akkor is ha csak a szavak 30%-át nem érted meg.
Svájcban élünk, hát ne tudd meg, néha mit szenvedünk a gyerekkel, hogy megtanulja a dolgokat.
Lefordítani neki magyarra, mert sok szót bizony még nem ismer, plusz a suliban Hochdeutschot tanulnak nem is dialektet, stb.
Főleg az angol középfokkal törölheted ki a segged, az köznapi beszéd nulla fordulattal kb.
A felsőfok viszont egy teljesen más szint.
Szia!
Én most Angliában tanulok egyetemen, szóval a UK-s felvételi elhárásról vannak csak tapasztalataim.
Ha UK-ben tanulnál tovább, egy külön felvételi oldalon kell megkezdeni a jelentkezést, ennek a neve: UCAS.
Itt sok infót megtalálsz. 5 egyetemet tudsz kiválasztani a UK-n belül. Kell feltölteni a UCAS-ra (angolul) motivációs levelet, ez mint az 5 egyetemnek ki lesz küldve. Mind az 5 egyetemnél(nem muszáj 5-öt választani, ez a max-de szerintem érdemes) persze kiválasztasz egy szakot. Mivel 1 motivációs levél kesz kiküldve, mindegyikhez passzolnia kell. Emellett fel kell tölteni egy referencia levelet, amit nem neked, hanem az egyik tanárod ír meg angolul ha megkéred.
Aztán ha ez mind meg van, várni kell az egyetemek válaszára. Mindegyik egyetem(jó esetben-ha mindegyik itt elfogadott- kiküld neked követelményeket, hogy milyen eredményeket kell elérned minimum érettségikor. Ennek érdemes kicsit előtte utánanézni mert bár ezt személyre szabják de van egy általános követelménye minden szaknak.(Minimum 2/3 emelt szokott lenni). Ebben leírják, hogy melyik tantárgyból milyen jegyet kell szerezned, hogy felvegyenek.
Aztán ki kell választani két egyetemet, egy firm choice es egy insurance choice-t(“vész tartalék”), ha az elsőnek választott egyetem követelményeinek nem felelnél meg.
Ezután írod meg az érettségit, és annak az eredményét fel kell tölteni. Ha mindkét egyetem követelményeit elérted, akkor is automatikusan az elsőre vesznek fel, ha az elsőt nem érted el, a másodikra fognak-ha azt elérted.(érdemes olyat választani másodiknak aminek alacsonyabbak a követelményei).
*A nyelvviszga: UK-ban, Hollandiában, Ausztráliában legtöbbször az IELTS-et kérik, az amerikaiak a TOEFL-t. Én is IELTS-et csináltam, de ezt még év végén is meg tudod csinálni. Minden szaknak az egyetemeken belül van egy követelménye, hogy hány pontot kell elérned minimum.
Tudom, nagyon macerásan hangzik. Őszintén, én is megszenvedtem vele..de sikerült:)
Ha jól tudom a legtöbb egyetemen(oxford, cambridge már lejárt) január 15-ig van a határidő a UCAS-os adatok feltöltésére.
Remélem tudtam hasznos infókat adni:)
Hajrá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!