Amerikai egyetemre szeretnék menni. Hogyan kerítsem elő a pénzt a tandíjra?
Hát sok jóval nem tudlak kecsegtetni. Egy európai intézményben sokkal könnyebb dolgod lenne, az amerikaiak pont a lehető legdrágábbak anyagi szempontból. Ami lehetőségek esetleg mégis felmerülhetnek:
- Diákhitel: jellemzően kevés van külföldieknek, viszont általában iskolánként változó
- Ösztöndíj/sportösztöndíj: külföldieknek korlátozott, szintén intézményenként más és más, de azért az elmondható, hogy bőven kimagaslónak kell lenned hozzá
- nem BA: A ba-t megcsinálod itthon vagy Európában vhol, ahová könnyebb kijutni s az msc/phd-hez célzod meg az Egyesült Államokat.
Azt engedd el, hogy te majd gimnázium alatt meg fogod keresni ennek az árát, mert nem fogod. (Sőt, még főállásban, esetleg gimnázium után halasztva pár évet sem fogod.) Évi 10 millió forint körüli összegről beszélünk.
Gondolom az angol már felsőfokon megy, ha ilyenekben gondolkozol.
Akkor a quora-n kérdezgesd erről az embereket, ne itt. Mert az embereknek fingjuk sincs az USA felsőoktatásáról.
Magánegyetemen lehet olcsóbb lenne a tandíjad, és ez nem vicc. MIT-n ha felvesznek, utána az anyagi helyzetednek mérten kell tandíjat fizetned, (hiába van UC Berkeley-en papíron ötödannyi tandíj, mert állami) tehát lehet, hogy teljesen ingyen fogsz járni oda. Nem a sport és a tanulási eredmények fognak számítani a tandíjnál, hanem csupán az anyagi helyzet. (a felvételinél természetesen fog)
Rengeteg indiai jár így teljesen ingyen a világ legjobb egyetemére.
Az már más kérdés, hogy bejutni iszonyatosan nehéz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!