Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha itthon elvégzem az ELTE...

Ha itthon elvégzem az ELTE fizika vagy földtudomány alapszakot, akkor utána van esélyem Angliában mesterszakra felvételt nyerni?!

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel kitűnőre diplomázom és meg van a szükséges nyelvvizsgám is, akkor láttok rá némi reális esélyt, hogy akár egy angol egyetemen végezzem el a csillagász mesterszakot?! Persze nyilván nem egy Oxbridge-re tervezek jelentkezni, de sok egyetem van az UK-ban.

2016. dec. 20. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Most némi esély vagy reális esély?? A kettő együtt nem működik szerintem... valószínűség természetesen megvan rá , mint ahogyan arra is , hogy megnyerd az 5-ös lottót , vagy éppen csak külföldivel találkozz egy többségében magyarok lakta városban.
2016. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát reális esélyem erre nem sok van?
2016. dec. 20. 19:23
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha úgy lesz, ahogy írod, akkor reális esélyed van egy jó felvételit írni valahova oda, és elnyerni mellé egy ösztöndíjat is. De szerintem még előbb próbálj meg Erasmussal vagy más ösztöndíjjal is kijutni 1-2 félévre oda vagy más országba, az mindig jól mutat később.
2016. dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. dec. 21. 04:48
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 3 földtudós szaktársam is külföldre ment mesterképzésre - anélkül, hogy alapszakon Erasmusra ment volna. Ketten Dániába, egy pedig Svédországba. Noha ez nem Anglia, talán valamennyire mérvadó :)
2017. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon bíztató, köszönöm, hogy leírtad! :) Ha megkérdezhetem, ők is csillagász msc-re mentek? Milyen kutatási területek érhetők el, ha valaki földtudományról szakosodik csillagásznak?
2017. febr. 8. 18:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bocs, hogy nem válaszoltam eddig, nem vettem észre a kérdést.

Egy jóbarátom itt az ELTE-n végezte a csillagász msc-t (földtudomány alapszakos volt), de phd-ra (doktorira) már Sheffield-be ment, Angliába. Ő napfizikával foglalkozik.

A három szaktársam, akit említettem, ők geofizikusok. Akik Dániába mentek, közülük az egyikőjük felszín alatti vízáramlással foglalkozott, másikat nem tudom - bár ők most úgysem relevánsak neked ilyen szempontból. Aki Svédországba ment, ő űrkutatással foglalkozik. Luleå-ba ment Space Science and Technology MSc-re. Előtte Bsc-n, ha jól emlékszem a Merkúr mágneses terével foglalkozott. Most a michigani egyetemen van Space Physics phd-n.

2017. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!