Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosképzés itthon és külföldön?

Orvosképzés itthon és külföldön?

Figyelt kérdés

Valaki össze tudná foglalni nekem, hogy miben különbözik, és egyezik az orvosi egyetem itthon és más országokban? Orvosira készülök, és nagyon dilemmázom, hogy mely egyetemekre adjam le a jelentkezést. Első sorban az érdekelne, hogy években mi a különbség? Azt tudom, hogy itthon 6 év az ált. orvosig, 2 év rezidens, és szakosodástól függően plusz 3-7 év még. Ugyanígy van ez kint is? Nézegettem pár egyetem honlapját (Skócia, London), ahol 5-6 évet írtak, de gondolom az is csak az ált. orvosit jelenti...

Egy amerikai sráccal beszélgettem és ő azt mondta, hogy ott úgy van, hogy 2 évig tanteremben vannak, 2 év rezidens, és 2 év szakosodás, ami kicsit fura, hogy ott csak ennyi lenne, de lehet félreértettem.

Nos ha valaki tudná ezt egy kicsit rendszerezni nekem, azt megköszönném. (Illetve ki mit ajánl, inkább hol érdemes?)



2016. júl. 4. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Az USA-ban 4 evig egyetemre jarnak es a szukseges tantargyakat csinaljak a tanulok de ez meg nem orvoskepzes. Miutan elvegeztek az egyetemet akkor jelentkezhetnek un. "medical school" -ba ahova be is kell kerulni. Jellemzoen a "premed" tanulok ra vannak gorcsole az atlagukra mert ott az atlagot nagyon nezik. Ha oda bejutottal akkor par ev es aztan mehetsz rezidensnek.


En azt ajanlom inkabb itthon csinald. A kepzes jo szinvonalon megy es erasmussal kulfoldre is kilehet nezni.

2016. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nos itthon mindössze a röghöz kötés tántorít el, még ha mindenki azt is mondja, hogy a külföldi fizetésből könnyen visszafizethető.
2016. júl. 5. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
A roghoz kotestol olyan felni mintha nem mersz atmenni a keresztezodesen zold lampaval mert elut az auto.
2016. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!