Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen angol nyelvű, külföldi...

F.viktoria kérdése:

Milyen angol nyelvű, külföldi egyetemeken lehet pszichológiát tanulni itthon is?

Figyelt kérdés
A külföldön élés sajnos nem jöhet szóba, de hallottam, hogy vannak olyan egyetemek, amiknek Budapesten is meg lehet írni a vizsgáit. Erről nem tudok sokat. Kérlek segítsetek. Érdemes-e belekezdeni egy ilyenbe? Mennyibe kerül? Felsőfokú nyelvtudással is meg lehet csinálni vagy feltétlen szükséges az anyanyelvi tudás? A válaszokat előre is köszönöm.

2016. máj. 6. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Pszichológia alapképzés Magyarországon hat egyetemen tanulható, mindegyik magyar intézmény. Ezek Budapesten a Károli, ELTE, Pázmány, vidéken pedig Pécs, Szeged, Debrecen. Más lehetőség nincs az elindulásra itthon.
2016. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudok arról, hogy lenne-e ilyen az országban.

Pécsett lehet angolul taulni a pszichót, de csak költségtérítéses van belőle.

[link]

2016. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de ezeknek már utána néztem, külföldi iskolákra gondoltam.
2016. máj. 24. 20:27
 4/9 anonim ***** válasza:
A külföldi iskolák külföldön vannak, nem igazán tudom, hogyan lehetne ezt ennél világosabban leírni. Külföldi egyetemek képzésein nincs olyan, hogy itthon vizsgázol, de külföldre jársz hivatalosan egyetemre, csak nem mész be... Olyat tudok max. elképzelni, hogy bizonyos intézménynek van kitelepülése itthon, de akkor a képzést el lehet itthon végezni, pszichológiából nincs ilyen. Miért akarsz külföldi egyetemen tanulni, ha a külföldön élés nem jöhet szóba? Akkor semmivel sem vagy előrébb a külföldi diplomáddal itthon.
2016. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha egy fokkal normálisabban megtudtad volna fogalmazni akkor még meg is köszönném a választ. Nyilván nem magamtól gondoltam, hogy biztos van ilyen, hanem olvastam, de mivel nem találtam elég információt ezért kérdeztem meg. És nem ilyen választ vártam, normálisan feltettem egy kérdést, amire szerettem volna megfelelő információtartalmú visszajelzést kapni, az okoskodásra nem voltam kíváncsi. Köszönöm.
2016. máj. 26. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyszer már válaszoltam, a legelső kommentben. Ha te nem tudod felfogni, hogy "más lehetőség nincs azokon kívül, amiket felsorolok itt", akkor az nem az én problémám. Másodjára már nyilván nem vagyok annyira kedves.
2016. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megköszöntem a válaszod, és megértettem. Az előző hozzászólásom a 3. kommeltelőnek szántam.
2016. máj. 27. 12:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán "normálisabb" válaszokat kapnál, ha leírnád, amit erről eddig (és hol) találtál.

Olyan egyetem, ahol CSAK írásbeli vizsgát kell tenni ezen a szakon, nem létezik.

Ha a kimenetel nem jöhet szóba, hogy akarod megoldani a felvételit és a vizsgák szóbeli részét?

2016. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illetve a gyakorlatot?
2016. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!